• Panasonic @IFSEC2016, Face Recognition, Face Server, Customer Insight

Technologia rozpoznawania twarzy


 

  • Uzyskaj więcej informacji na temat typów klientów i ich zachowania niż kiedykolwiek wcześniej.
  • Kieruj działalnością, korzystając z funkcji analitycznych kamery nadzorującej firmy Panasonic i technologii rozpoznawania twarzy opartej na sieci.
  • Twórz bardziej komfortowe, bezpieczne i skuteczne środowiska dla odwiedzających dzięki funkcjom liczenia osób i tworzenia map cieplnych.
  • Minimalizuj zagrożenia i zapobiegaj nieupoważnionemu dostępowi w obiekcie.

Serwer rozpoznawania twarzy, WV-ASF900, firmy Panasonic umożliwia korzystanie z funkcji rozpoznawania twarzy w systemie zabezpieczeń IP.

Dzięki zastosowaniu technologii firmy Panasonic w kamerach i serwerze możliwe jest uzyskiwanie dokładnych informacji na temat osób uzyskujących dostęp do podległych obszarów. Ponadto można uzyskiwać informacje na potrzeby analiz marketingowych, takie jak liczba osób oraz ich wiek i płeć. 

 

Jak to działa?

Oprogramowanie do rozpoznawania twarzy działa w tle w systemie, gromadząc dane dotyczące poszczególnych wykrywanych twarzy. Te dane są następnie przechowywane w łatwo dostępnej bazie danych. 

Użytkownik może skorzystać z tej bazy danych i wybrać określoną twarz. Ta funkcja umożliwia ustawienie uruchomienia alarmu w przypadku wykrycia danej osoby w przyszłości lub po prostu śledzenie ruchów określonej osoby w porządku chronologicznym między poszczególnymi kamerami w systemie. 

face recognition software, panasonic, face detect

panasonic, face matching, technology, security camera

Jedną z najważniejszych zalet rozwiązania do rozpoznawania twarzy jest poziom kontroli, jaki zapewnia w centralnym punkcie zarządzania.

Dzięki bezpośredniemu połączeniu między kamerą a serwerem możliwa jest kontrola i gromadzenie informacji z maksymalnie 20 zdalnych kamer jednocześnie na jednym serwerze. Rozpoznawanie twarzy i analiza wizualna przeprowadzana przez system w czasie rzeczywistym zapewnia operatorowi łatwy dostęp do zarejestrowanych obrazów, na których występuje określona twarz lub klient, przy użyciu graficznego interfejsu użytkownika oprogramowania do monitorowania.

W oprogramowaniu jest dostępna również sekcja analityczna. W tym obszarze użytkownik może analizować statystyki dotyczące liczby osób oraz wykrywać ich wiek i płeć. System wyświetla odpowiednie informacje w przystępny sposób.  panasonic, face matching, security camera,
 

Procesy związane z użyciem oprogramowania przedstawiono na poniższym obrazie.

panasonic, face matching, facial recognition, security camera

 

Produkty zgodne z oprogramowaniem do rozpoznawania twarzy:

3 Series

panasonic, security camera, facial recognition, panasonic camera
panasonic, security camera, facial recognition
panasonic, security camera, ip camera, ptz camera

 WV-SPN311 

  WV-SPN310     

WV-SC385

                                       

5 Series (Full HD)

panasonic, security camera, face matching, static camera

WV-SPN531

 

6 Series (Full HD)

panasonic, security camera, face matching, static camera, hd security camera
panasonic, security camera, face matching, hd security camera
panasonic, security camera, hd security camera, face matching

 WV-SPN631

WV-SPN611

WV-SFV631LT