Phone number: +44 (0) 2070226530
Phone number: +44 (0) 2070226530
Current language: Polski
  • Secure Communications, Hacking Protection
  • Panasonic @IFSEC2016, Secure Communication, Hacking Protection

Funkcja Secure Communication

Zwiększ bezpieczeństwo swoich systemów kamer zabezpieczających

 

Liczba ataków na infrastrukturę sieci systemów zabezpieczających ciągle wzrasta. Z tego względu firma Panasonic opracowała serię bezpiecznych technologii do ochrony danych w swoich rozwiązaniach do monitoringu wideo. Funkcja Secure Communication jest teraz dostępna we wszystkich nowych kamerach firmy Panasonic z serii 5, 6 i True 4K. Jej zadaniem jest ochrona systemów monitoringu wideo przed fałszowaniem danych, ingerowaniem w nagrania (zmienianiem obrazów) oraz kradzieżą haseł poprzez ochronę komunikacji w ramach sieci IP. Secure Communication to opracowana przez firmę Panasonic funkcja zabezpieczająca działająca na poziomie komputera PC. Jest ona przeznaczona do kamer IP i składa się on z wielu elementów zabezpieczających, takich jak szyfrowanie danych, szyfrowanie komunikacji IP oraz weryfikacja. Dzięki nim zapewnia ona integralność danych i nagrań w strumieniach wideo przesyłanych przez sieć IP.

 

Współpraca z wiodącym dostawcą rozwiązań zabezpieczających

Firma Panasonic, we współpracy z wiodącym dostawcą rozwiązań zabezpieczających, opracowała serię bezpiecznych platform o licznych zastosowaniach w systemach monitoringu wideo. Panasonic połączyła niezawodne certyfikaty i technologię wykrywania oraz analizowania ataków internetowych innego producenta z własną wbudowaną technologią kryptograficzną. Celem było stworzenie niezwykle bezpiecznej i rozbudowanej warstwy zabezpieczającej produkty do monitoringu wideo za pomocą trzech bloków ochrony informacji: szyfrowania danych, szyfrowania komunikacji oraz weryfikacji. Dzięki kluczowi dane z monitoringu można wykorzystać jako mocne dowody w trakcie rozprawy sądowej.  

Podczas stosowania tej funkcji nie dochodzi do wycieków materiałów wideo, ponieważ są one szyfrowane w kamerze, a następnie przekazywane do rejestratora za pośrednictwem w pełni zabezpieczonego i kompleksowego systemu firmy Panasonic. Dane są zabezpieczone przez certyfikaty oraz wartość skrótu. Dzięki temu możliwe jest wykrycie wszelkich zmian w materiałach wideo oraz określenie urządzenia, na którym zarejestrowano nagranie.

Funkcja Secure Communication pozwala uzyskać pełne bezpieczeństwo urządzeń i wyeliminować słabe punkty w zabezpieczeniach za sprawą obsługi najnowszego słownika CVE. Uwierzytelnianie gwarantuje niezawodną komunikację pomiędzy urządzeniami, a szyfrowanie zabezpiecza dane oraz ich wymianę. Co więcej, funkcje wykrywania zmian, weryfikacji oraz ochrony kluczem zabezpieczają materiały dowodowe pochodzące z monitoringu.