Phone number: +44 (0) 2070226530
Phone number: +44 (0) 2070226530
Current language: Polski
  • Panasonic ClearSight Coating

Powłoka Clear Sight

Powłoka Clear Sight zapobiega formowaniu się kropel wody na kopułce, dzięki czemu zostaje zachowana dobra widoczność. Dodatkową korzyścią są właściwości samoczyszczące materiałów hydrofilowych, które pozwalają na usuwanie kurzu i zabrudzeń z kopułki. Powłoka kopułki zachowuje trwałość przez okres nawet 7 lat.   

Jak to działa?

Powłoka Clear Sight (hydrofilowa) Panasonic zastosowana m.in. w kamerach  WV-SFV781L (kamera kopułkowa True 4K) jest niewidoczną warstwą zabezpieczającą, która umożliwia spływanie wody po powierzchni kopułki zamiast formowania kropel na obudowie kamery, które mogłyby rozpraszać światło i ograniczać widoczność. Ta technologia zapewnia również funkcję samoczynnego czyszczenia, co pozwala na bezproblemowe spłukiwanie zanieczyszczeń przez deszczówkę.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ta prosta technologia zapobiega ograniczeniu widoczności kamer przez zjawiska atmosferyczne, co pozwala zachować bezpieczeństwo działalności firmy niezależnie od warunków. 

 

Funkcja samoczynnego czyszczenia

Ze względu na długi okres eksploatacji na obudowach kopułek kamer PTZ gromadzi się brud i pył, który może pogarszać jakość obrazu. Operatorzy codziennie oglądający obraz mogą nie zauważyć powolnego obniżania się jakości obrazu. W celu zachowania doskonałej jakości obrazu te kamery wymagają regularnej konserwacji polegającej na oczyszczeniu brudu i pyłu z obudów kopułek. Jednak kamery kopułkowe do użytku zewnętrznego są często instalowane w lokalizacjach, w których konserwacja jest utrudniona, a koszty pracy stanowią poważny problem.  Ponadto, gdy na pokrywie kopułki gromadzą się krople deszczu, czasem dokładne monitorowanie obrazu staje się trudne. Aby rozwiązać ten problem, firma Panasonic oferuje kamery PTZ z pokrywami kopułek z Powłoka Clear Sight z materiałów hydrofilowych.

panasonic, security, technology, rain wash coating, hydrophilic 

Dotykowa powłoka ClearSight Coating

Dzięki opatentowanemu rozwiązaniu ClearSight Coating instalacja i konserwacja mogą być łatwiejsze i bardziej sprawne, ponieważ powierzchnia pokrywy nie ulega degradacji przy dotyku. Ulepszona, dotykowa powłoka umożliwia również usuwanie zanieczyszczonych olejów z neutralnym detergentem i wycieranie.