• iPro Extreme CCTV platform by Panasonic security camera system

Panasonic zaprezentował pierwszą na świecie wieloprzetwornikową kamerę 4 x 4K

Firma Panasonic przedstawiła nową kamerę dozorową - pierwszy na świecie model wieloprzetwornikowy 4 x 4K o rozdzielczości 33MP.

Kamery i-Pro Extreme Multi-Sensor są wyposażone w cztery ruchome obiektywy, każdy z przetwornikiem obrazu 4K, zapewniającym ostre i wyraźne obrazy szybko poruszających się pojazdów.

Kamery są dostępne w rozdzielczości Full HD przy 30 kl./s oraz 4K (3840x2160) przy 15 kl./s. Oba modele wyposażone są w funkcję iA (inteligentna automatyka) oraz powłokę Clear Sight, która zapobiega formowaniu się kropel wody na kopułce i posiada właściwości samoczyszczące. Dzięki temu urządzenia sprawdzą się w rejestrowaniu obrazów dowodowych nawet w najtrudniejszych warunkach, na przykład w monitoringu miejskim i drogowym.

Dzięki kompresji H.265, inteligentnemu kodowaniu i samouczącej się technologii ROI (Region of Interest), kamery zapewniają doskonałą jakość obrazu, charakterystyczną dla urządzeń z linii i-Pro Extreme, przy jednoczesnym minimalizowaniu wymagań sieci.

- Dzięki połączeniu inteligentnego kodowania i kompresji H.265 sprawiliśmy, że cztery kamery potrzebują mniej przepustowości sieci niż jedna standardowa kamera 4K przy kompresji H.264 – mówi Gerard Figols, Category Manager w Panasonic Security. - Co więcej, cztery ruchome obiektywy minimalizują martwe punkty i pozwalają kamerom dostosować się do różnego typu skrzyżowań i różnie ukształtowanych obszarów. Tym samym gwarantują niezawodny monitoring w centrach miast. Jest to przełomowe rozwiązanie w systemach zabezpieczeń korzystających z technologii 4K – uzupełnia Gerard Figols.

Więcej informacji na temat systemów zabezpieczeń Panasonic można znaleźć na stronie https://business.panasonic.pl/systemy-zabezpieczen/.