• Panasonic @IFSEC2016, Secure Communication, Hacking Protection

Panasonic na IFSEC 2017: Najnowsze technologie dla systemów CCTV

Podczas zbliżających się targów IFSEC firma Panasonic zaprezentuje pełna ofertę rozwiązań z zakresu systemów zabezpieczeń. Na stoisku będzie można przyjrzeć się między innymi powłoce antydeszczowej, technologii Smart Coding, a także przekonać się, które rozwiązania na rynku dają najlepszy zwrot z inwestycji (ROI).

Zarówno powłoka antydeszczowa, jak i technologia Smart Coding opracowane przez Panasonic mają na celu zmniejszenie kosztów utrzymania systemów zabezpieczeń. Powłoka (ang. Rain Wash Coating) zapobiega formowaniu się kropel wody na kopułce, a także zapewnia funkcję samoczynnego czyszczenia, co pozwala na bezproblemowe spłukiwanie zanieczyszczeń przez deszczówkę. W efekcie rozwiązanie praktycznie eliminuje konieczność serwisowania i czyszczenia obiektywu kamery. Z kolei technologia Smart Coding obniża koszty posiadania systemu monitoringu wideo poprzez zmniejszenie obciążenia sieci i rozmiarów przechowywanych plików.

Panasonic zamierza też podczas IFSEC zaprezentować kalkulator ROI, narzędzie które pozwoli porównać koszty utrzymania kamer CCTV wiodących producentów przez cały okres ich eksploatacji. Badanie ma pokazać, które systemy dozorowe są najbardziej opłacalne w perspektywie długoterminowej. Kalkulator zbada koszty przechowywania i transmisji danych, konserwacji i czyszczenia, możliwe zagrożenia związane z ochroną danych, jak również potencjał generowania dodatkowych zysków. Te ostatnie mogą być związane na przykład z wykorzystaniem systemów dozorowych do wspierania działań marketingowych poprzez zliczanie osób, rozpoznawanie wieku czy płci klientów.

– Od kilku lat w Panasonic uświadamiamy klientom, jak nasze technologie mogą obniżyć całkowity koszt posiadania systemu bezpieczeństwa. Jednocześnie zapewniamy najwyższe standardy ochrony przed cyberzagrożeniami i przygotowujemy nasze rozwiązania do nadchodzących zmian w prawie ochrony danych - mówi John Boyle, Country Manager w Panasonic UK. – Chcemy zmienić podejście firm i organizacji do inwestycji w systemy zabezpieczeń i przekonać ich, że koszt samego zakupu do dopiero początek - dodaje John Boyle.

Panasonic chce również wykorzystać IFSEC 2017 jako miejsce konsultacji z potencjalnymi partnerami i klientami. Firma została w tym roku wyłącznym sponsorem cyklu sesji pt. „Security Management Theatre”, a także nawiązała współpracę z organizatorem targów, firmą UBM, dzięki czemu Panasonic będzie dysponował własną przestrzenią do prowadzenia spotkań. Przedstawiciele firmy chcą porozmawiać podczas wydarzenia z osobami reprezentującymi kluczowe sektory, takie jak nadzór miejski, bankowość i handel detaliczny. Ponadto Panasonic planuje szereg seminariów między innymi na temat cyberbezpieczeństwa, bezobsługowego nadzoru miejskiego i inteligentnej technologii kompresji.

Chcemy być nie tylko producentem, a także doradcą w zakresie systemów bezpieczeństwa. Zależy nam, aby zrozumieć wyzwania, z którymi mierzą się nasi partnerzy oraz klienci, by pomóc im jak najlepiej wykorzystać możliwości, jakie stwarzają rozwiązania Panasonic - wyjaśnia John Boyle.

Więcej informacji na temat systemów zabezpieczeń Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/systemy-zabezpieczen/.