Nagroda dla systemu interkomu bezprzewodowego Panasonic

Opracowany przez firmę Panasonic system bezprzewodowego interkomu wideo VL-SWD501EX/UEX w połączeniu z kamerą bezprzewodową z czujnikiem VL-WD812EX zdobył nagrodę dla najbardziej innowacyjnego produktu na 19. ceremonii DECT World Awards.

19. ceremonia DECT World Awards odbyła się podczas konferencji DECT World Conference w Barcelonie w dniach 19–20 maja 2015 r. Firma Panasonic otrzymała nagrodę dla najbardziej innowacyjnego produktu, stanowiącą wyróżnienie dla innowacji produktowych i konstrukcyjnych.

Firma Panasonic została laureatem nagrody dla najbardziej innowacyjnego produktu za bezprzewodowy system wideo VL-SWD501 i kamerę bezprzewodową z czujnikiem VL-WD81. System interkomu wideo VL-SWD501 łączy się z kamerą VL-WD81 z użyciem komunikacji bezprzewodowej i umożliwia monitorowanie bezpieczeństwa całego domu.

System doceniono za funkcje bezprzewodowe, w tym kamerę bezprzewodową z czujnikiem (VL-WD81) i bezprzewodową konsolę monitoringu. System obejmuje też konsolę na drzwi i konsolę monitora z ekranem o przekątnej 5 cali (12,7 cm), na którym twarze gości są wyraźnie widoczne.

Obraz może być nagrywany na kartę SD, a pole widzenia kamery szerokokątnej obejmuje około 170° w poziomie i 115° w pionie. Funkcja elektrycznego otwierania zamków umożliwia zdalne otwieranie drzwi i furtek.

„W imieniu Forum DECT i całej branży chciałbym pogratulować wszystkim laureatom nagród w 2015 r.” — powiedział Andreas Zipp, prezes Forum DECT. — „Chcę też podziękować jurorom, którzy mieli w tym roku niełatwe zadanie w obliczu tak wielu produktów zasługujących na wyróżnienie”.