• Współpraca z myślą o zapewnieniu najdoskonalszych wrażeń

Współpraca z myślą o zapewnieniu najdoskonalszych wrażeń

Linie lotnicze Etihad wspólnie z firmą Panasonic przygotowały na wystawę Expo w Mediolanie pawilon, który przejdzie do historii 

Niezapomniane wrażenia odwiedzających

Panasonic Europe Solutions Centre - podmiot zależny firmy Panasonic Europe - utworzono w kwietniu 2015 r. z myślą o zapewnieniu dużym klientom najwyższej klasy rozwiązań, a także pojedynczego punktu kontaktu i odpowiedzialności. 

Rozwiązania te wykorzystują technologie sprzętowe i programowe firmy Panasonic, funkcje komunikacji M2M oraz produkty innych firm, a ich wdrażanie odbywa się z zastosowaniem światowej klasy inżynierii i procesów zarządzania projektami.

Aby sprostać wymaganiom linii lotniczych Etihad, firma Panasonic zatrudniła i wyszkoliła tymczasowy personel techniczny, którego zadaniem było nadzorowanie infrastruktury audiowizualnej oraz dbanie o prawidłowy przebieg codziennych wydarzeń, takich jak prezentacje kulinarne, wydarzenia promocyjne czy wideokonferencje.

Dodatkowo zespół inżynierów z firmy Panasonic zapewniał wsparcie techniczne. Po zakończeniu Expo firma Panasonic przeprowadzi demontaż wszystkich elementów infrastruktury i prześle je w oryginalnych opakowaniach do Abu Dhabi, by mogły zostać wykorzystane przez linie lotnicze Etihad w innym miejscu.  

Opracowanie właściwego rozwiązania

Jednym z najważniejszych elementów pawilonu jest Imagination Lounge - w pełni funkcjonalne studio telewizyjne. Studyjna kamera HD - AK-HC3800 - rejestruje prezentacje kulinarne, które są następnie transmitowane za pośrednictwem kanału Etihad Livestream.

Obraz jest miksowany na żywo z obrazem z dwóch niezależnych górnych kamer AW-HE130 - obrotowo-uchylnych i wyposażonych w funkcję zoom. W wydzielonym na terenie pawilonu pomieszczeniu reżyserskim producenci programu za pomocą przełącznika obrazu na żywo AWHS410 wybierają odpowiednie ujęcia.   

„Imagination Lounge to w pełni funkcjonalne studio telewizyjne, które umożliwia przechodzenie między obrazem rejestrowanym przez poszczególne kamery, a także sterowanie dźwiękiem i zawartością ekranów, dzięki czemu osoby odwiedzające pawilon mogą dokładnie zobaczyć, co robi szef kuchni” — powiedział Johann Joseph, Digital Content Manager linii lotniczych Etihad. „Z założenia jest to budynek tymczasowy, jednak ze względu na liczbę zastosowanych w nim rozwiązań technicznych sprawia wrażenie stałej struktury.  Nie wyobrażam sobie funkcjonowania pawilonu bez technologii dostarczonych przez firmę Panasonic”. 

Wirtualne spotkania 

Firma Panasonic wyposażyła salę konferencyjną w system wideokonferencyjny KX-VC1300, telefon konferencyjny Cisco oraz wyświetlacz LCD TH-80LF50 o przekątnej 80 cali i rozdzielczości HD. Elementy wyposażenia są połączone z tabletem Toughpad FZ-A1, które pozwala sterować poziomem głośności oraz umożliwia uczestnikom konferencji łatwe przełączanie się między różnymi urządzeniami wejściowymi, co zapewnia profesjonalne środowisko pracy 

  

Zapewnienie odpowiedniej atmosfery 

Za odpowiednią temperaturę w pawilonie odpowiadają systemy grzewcze i chłodzące firmy Panasonic. W całym budynku rozmieszczono standardowe 60-centymetrowe klimatyzatory kasetonowe, a sterowanie strefami odbywa się przy użyciu przewodowego panelu Panasonic CZ-RTC5. W pomieszczeniu reżyserskim ze względu na ograniczoną przestrzeń stosowane są klimatyzatory ścienne. 
 

  

Bezpieczna przestrzeń

Mimo tymczasowego charakteru pawilonu wymogi dotyczące bezpieczeństwa są ściśle przestrzegane. Firma Panasonic dostarczyła system kontroli dostępu Bravida, dzięki czemu do określonych części budynku mogą wejść wyłącznie posiadacze kart dostępowych. W  razie pożaru optyczne czujniki dymu (4401) i czujniki wysokiej temperatury (3308) firmy Panasonic ostrzegą personel i odwiedzających. 

  

 

Wspólna pasja zapewniania klientom najdoskonalszych wrażeń 

W 2011 roku linie lotnicze Etihad Airways wybrały firmę Panasonic Avionics Corporation jako dostawcę pokładowych systemów rozrywki oraz usług łączności (w tym szerokopasmowego dostępu do internetu i transmisji telewizyjnych) do wszystkich szerokokadłubowych samolotów dalekiego zasięgu wchodzących w skład jej floty. W ramach zawartej umowy linie lotnicze Etihad Airways wyposażą swoje nowe samoloty Airbus A380, Boeing 787 i Boeing 777-300ER w system eX2, a samoloty Airbus A350 - w system eX3 firmy Panasonic.

Umowa obejmuje również instalację opracowanego przez firmę Panasonic systemu Global Communications Suite, co umożliwi korzystanie podczas lotu z szerokopasmowego dostępu do internetu, usług telefonii komórkowej oraz telewizji we wszystkich samolotach szerokokadłubowych wchodzących w skład floty linii lotniczych Etihad Airways obecnie i w przyszłości.

Gdy linie lotnicze Etihad/Alitalia poszukiwały partnera, który przygotuje ich pawilon na wystawę Expo w Mediolanie, wiedziały, komu mogą zaufać. „Linie Etihad przywiązują dużą wagę do stosowanych technologii. Od razu pomyśleliśmy o firmie Panasonic, ponieważ od wielu lat wyposaża ona nasze samoloty w pokładowe systemy rozrywki. Naszym celem było stworzenie jednego z najlepiej wyposażonych technicznie pawilonów na tej wystawie i myślę, że udało nam się go zrealizować" - powiedział Johann Joseph, Digital Content Manager, pawilon Etihad.  

 

Etihad na Expo w Mediolanie 

Linie lotnicze Etihad zapraszają do odwiedzenia innowacyjnego pawilonu inspirowanego koncepcją „połączonego świata". Odwiedzający mogą z całymi rodzinami uczestniczyć w niezwykłych wydarzeniach, które łączą naukę z zabawą. Jest to doskonała okazja, by poznać Ediego i Alię - dwójkę przyjaciół promujących biopaliwa - podziwiać talent i poznać tajniki znanych szefów kuchni, a nawet sprawdzić swoje umiejętności w jednym z dwóch symulatorów lotu.

Johann Joseph, Digital Content Manager w liniach lotniczych Etihad: „Etihad to zaawansowane technologicznie linie lotnicze, które słyną z zapewniania swoim klientom wyjątkowych wrażeń. Nasz pawilon na Expo jest tego potwierdzeniem. Główne motywy to technologia, zrównoważony rozwój i żywność, a także zapewnianie jak najlepszych wrażeń z zastosowaniem rozwiązań technologicznych. Na górnym poziomie znajduje się salon VIP dla pasażerów linii lotniczych Etihad i Alitalia posiadających złoty lub platynowy status członkowski. 

„Nasi pasażerowie posiadający karty członkowskie mogą zwiedzić nowe pokładowe rezydencje, a także sale konferencyjne i wideokonferencyjne, co zapewni im zupełnie inne doznania niż pozostałe wydarzenia na wystawie Expo. Na dolnym poziomie przybliżamy odwiedzającym istotę naszej działalności oraz prezentujemy informacje o Abu Dhabi. W tym celu stworzyliśmy interaktywne gry i mapy, a dzięki zastosowaniu kamer Xbox Connect odwiedzający mogą wchodzić w interakcję z naszymi maskotkami - Edim i Alią. To doskonała zabawa dla całej rodziny".