• World’s shortest throw detachable lens for high-brightness projectors

Wymienny obiektyw o najkrótszej ogniskowej na świecie do projektorów o wysokiej jasności

Do niedawna projekcje krótko- i ultrakrótkoogniskowe ograniczały się do mniejszych urządzeń o niższej jasności z obiektywami o stałej ogniskowej.  Panasonic zmienia ten standard, wprowadzając na rynek ultrakrótkoogniskowe obiektywy ET-D75LE90 i ET-DLE030 do projektorów o wysokiej jasności. Są to pierwsze na świecie wymienne obiektywy ultrakrótkoogniskowe.

ET-D75LE90 — ultrakrótkoogniskowy obiektyw do
3-chipowych projektorów DLPTM
ET-DLE030 — ultrakrótkoogniskowy obiektyw do
1-chipowych projektorów DLPTM
Ilustracja:  ET-D75LE90 zamontowany w projektorze PT-DZ21K
 
Ilustracja:  ET-DLE030 zamontowany w projektorze PT-DZ870

 

Ultrakrótkoogniskowy obiektyw rozwiązuje problemy z brakiem miejsca i gwarantuje wysoką jasność

Dzięki zastosowaniu przez Panasonic obiektywów ultrakrótkoogniskowych™ w projektorach DLP o wysokiej jasności odległość projekcji można skrócić o około 60% w porównaniu ze zwykłymi obiektywami krótkoogniskowymi.

Znaczne ograniczenie wymiarów urządzeń pozwala teraz rzutować obrazy w miejscach, w których dotąd nie było to możliwe — na przykład w pomieszczeniach wyjątkowo wysokich albo pomieszczeniach, gdzie brakowało miejsca przed lub za projektorem.

Obiektyw przekierowuje światło w pionie w odległości zaledwie 370 mm od projektora, aby rzucać nad nim jasny obraz idealnie symetryczny po obu stronach.  Udało się to osiągnąć przez specjalny system luster, który oferuje zupełnie nowe możliwości nieosiągalne przy projekcji przedniej, zwłaszcza w prezentacjach cyfrowych (digital signage), ekspozycjach sklepowych i na scenach wewnątrz budynków.

 

Kolejny przełom w dziedzinie wielkoformatowych projektorów ultrakrótkoogniskowych

Ta technologia nie tylko umożliwia realizację imponujących widowisk i tworzenie efektu iluzji. Pozwala także rzutować obraz w niewielkich pomieszczeniach, w których projekcja byłaby w innej sytuacji bardzo kosztowna i utrudniona przy dużych obrazach o wysokiej jasności. Znajduje zastosowanie w różnych branżach i miejscach, takich jak muzea oraz obiekty transportowe i sceniczne, gdzie nie zawsze można wykorzystać uchwyt montażowy lub gdzie przed projektorem i za nim brakuje miejsca, aby rzutować obraz o wymaganych rozmiarach.

 

Rzutowanie dużych obrazów z bliska dzięki funkcjom łączenia krawędzi i korekty geometrii

Krótkoogniskowe obiektywy Panasonic z układami DLP stosowane są zarówno przy łączeniu krawędzi w instalacji pionowej, jak i poziomej, pozwalając na montaż znacznie większych ekranów.

Dzięki technologii korekty geometrii firmy Panasonic, mogą być teraz wykonywane imponujące realizacje o coraz większym stopniu zaawansowania. Korekta geometrii może być też stosowana w przypadku prezentacji na zakrzywionych na nierównych powierzchniach. W muzeum albo parku rozrywki można na przykład rzutować obraz zagięty lub wykrzywiony. Nawet gdy odwiedzający staną blisko ekranu, nie będzie padał na niego cień.
 

Elastyczność instalacji

Obiektywy te są jednocześnie pierwszym wymiennym systemem ultrakrótkoogniskowym, co oznacza większą uniwersalność najnowszej linii projektorów Panasonic o wysokiej jasności. Obiektywy ET-D75LE90 i ET-DLE030 są zgodne ze wszystkimi 1 i 3 chipowymi projektorami DLPTM, w tym modelami z lat poprzednich. 

  ET-D75LE90 ET-DLE030
Zgodność z projektorami PT-DZ21K / PT-DS20K / PT-DW17KPT-DZ16K / PT-DZ13K / PT-DS12K / PT-DW11K / PT-DZ10K

PT-DZ870 / DW830 / DX100
PT-DZ770 / DW740 / DX810
PT-DZ680 / DW640 / DX610
DZ6700 / DW6300 / D6000 / D5000

Ogniskowa 2,5 2,0
Współczynnik rzutu 0,36:1 (przy rozdzielczości WUXGA / Full HD)
0,39:1 (przy rozdzielczości SXGA+)
0,40:1 (przy rozdzielczości WXGA)
0,39:1 przy WUXGA
0,40:1 przy WXGA
0,41:1 dla projektorów XGA
Wymiary ekranu (przekątna) 3,05-15,24 m (120-600 cali) 100-350 cali (przekątna)

 

Pokrewne łącza