• Miracast™ – Next Generation wireless technology

Miracast™ — technologia bezprzewodowa nowej generacji

Płynna transmisja obrazu HD i dźwięku z urządzeń zgodnych z protokołem Miracast

Uczestniczymy w prezentacjach edukacyjnych i konferencjach oraz współpracujemy ze sobą na różne sposoby nie tylko podczas nauki i pracy, ale także w sytuacjach codziennych, za pośrednictwem tabletów i smartfonów. Aby zaspokoić tę potrzebę, w projektorach i wyświetlaczach Panasonic zastosowano technologie bezprzewodowe nowej generacji, które obsługują bogatą gamę urządzeń i formatów multimedialnych.

Przesyłanie na duży ekran dokumentów, obrazu wideo w rozdzielczości Full HD, zdjęć i dźwięku za pośrednictwem urządzeń zgodnych z systemem Android oraz komputerów z systemem Windows jest możliwe dzięki Miracast™ — najnowszemu standardowi bezprzewodowemu, który nie wymaga specjalnego oprogramowania ani skomplikowanej konfiguracji. Bezprzewodowe, szybkie połączenie o dużej przepustowości – Miracast™ ułatwia wszystkim współpracę.

Miracast to standard bezprzewodowego połączenia równorzędnego typu peer-to-peer z wykorzystaniem technologii Wi-Fi Direct. Pozwala w łatwy sposób wyświetlać w czasie rzeczywistym na dużym ekranie takie treści jak – filmy Full HD, internetowe strumienie wideo czy dokumenty PowerPoint® z wielu różnych urządzeń podłączonych do sieci (notebooków, smartfonów lub tabletów).

Aby technologia mogła działać z obydwoma urządzeniami (wysyłającym i odbierającym), muszą one obsługiwać protokół Miracast. Standard połączeń bezprzewodowych nie wymaga używania dodatkowego oprogramowania, instalowania aplikacji ani przeprowadzania skomplikowanej konfiguracji pod warunkiem, że oba urządzenia są zgodne z technologią Miracast. Połączenie bezprzewodowe za pośrednictwem urządzenia niezgodnego ze standardem Miracast lub wielu urządzeń jednocześnie wymaga zainstalowania specjalnego oprogramowania.