• Baner — projekty

Projekty

 

W ramach ścisłej współpracy z organizacją ClimateCare, jedną z wiodących organizacji działających na rynku emisji dwutlenku węgla, wybraliśmy trzy główne projekty mające na celu zredukowanie emisji dwutlenku węgla i wdrożenie korzystnego rozwoju zrównoważonego w społecznościach lokalnych.

Farma wiatrowa, Turcja
Projekt obejmuje 54 turbiny wiatrowe o mocy znamionowej 2,5 MW zapewniające łączną moc osiągalną wynoszącą 135 MW. Farma jest położona na górze Gokcedag między miejscowościami Bahçe i Hasanbeyli w prowincji Osmaniye w Turcji. Poza korzyściami związanymi z wytwarzaniem energii w ramach projektu zatrudniana jest również lokalna społeczność i pozyskiwane są materiały i podzespoły z lokalnych źródeł. Projekt pomaga Turcji odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Farma wiatrowa, Północne Chiny 
Farma Ningxia Yinyi ma generować około 105 GWh czystej, odnawialnej energii elektrycznej rocznie, co odpowiada średniemu rocznemu zapotrzebowaniu około 25 000 gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii. Zysk z handlu emisjami dwutlenku węgla zwiększył wewnętrzną stopę zwrotu projektu, która przekroczyła chińską referencyjną stopę zwrotu wynoszącą 8%, zwiększając handlową wiarygodność przedsięwzięcia i konkurencyjność względem technologii zasilanych paliwami kopalnymi. Do dodatkowych korzyści należy zapewnienie zatrudnienia lokalnej ludności i promowanie rozwoju energii wiatrowej w Chinach.

Gotowanie, Ghana 
Większość lokalnych rodzin gotuje przy użyciu węgla drzewnego na metalowej kracie lub na kuchenkach węglowych, w których spalanie jest bardzo niewydajne. W ramach projektu kuchenki węglowe są zastępowane wydajnymi piecami Gyapa, które zmniejszają zużycie węgla drzewnego o 25%. Piece przyczyniają się również do zmniejszenia ilości dymu w pomieszczeniach — z badań ONZ wynika, że dymiące piece są przyczyną milionów zgonów i poważnych schorzeń, na które cierpią dziesiątki milionów osób.