Korzyści

 

Obniżenie emisji CO2 jest dla nas absolutnym priorytetem.

Choć produkty firmy Panasonic do wyświetlania obrazów zaliczają się do najbardziej energooszczędnych na rynku, nadal zużywają energię. W wielu miejscach świata energia jest wytwarzana przez spalanie węgla, co przyczynia się do wytwarzania CO2 i zmian klimatu.

Dlatego wdrażamy program, który pozwala skompensować całą ilość dwutlenku węgla zużytą w trakcie działania projektora lub ekranu, przez cały cykl jego eksploatacji. Program nazywa się Offset For Life i wierzymy, że jest ważnym krokiem na drodze do opracowania produktów, które nie zostawiałyby śladu węglowego. To inicjatywa mająca na uwadze dobro naszych klientów oraz naszą przyszłość.

Korzyści

Program Offset For Life firmy Panasonic umożliwia użytkownikom kompensowanie śladu węglowego wytwarzanego przez nasze projektory i ekrany w całym cyklu ich eksploatacji i ograniczenie indywidualnego wpływu na globalne ocieplenie.

Wystarczy dołączyć do programu i kupić punkty, które będziemy inwestować w imieniu klienta w projekty Gold Standard w największym stopniu przyczyniające się do zrównoważonego rozwoju lokalnych społeczności, w których są realizowane.

Yvo De Boer, były dyrektor Narodów Zjednoczonych do spraw klimatycznych, powiedział:

„Racjonalne jest oczekiwanie jak największego zwrotu z inwestycji i znajdowanie najbardziej ekonomicznych opcji redukowania emisji na całym świecie. Atmosferze nie robi żadnej różnicy, gdzie redukowana jest emisja, o ile proces ten w ogóle ma miejsce”.

Co ważne, wybrane przez nas projekty są monitorowane i kontrolowane przez niezależne podmioty - dzięki temu klient wie, że jego pieniądze są inwestowane w najlepszy możliwy sposób.

Przystępując do programu:

  • możesz dodać kompensację śladu węglowego do celów firmy;
  • rozszerzysz program odpowiedzialności społecznej firmy;
  • pokażesz pracownikom korzystającym z produktów, że wybierasz rozwiązania najbardziej przyjazne dla środowiska.

* Typowy cykl użytkowania między wymianami wynosi w branży od 3 do 5 lat.

Gold Standard
Gold Standard

Projekty realizowane w ramach tego programu przebiegają zgodnie z założeniami Gold Standard. Więcej informacji można znaleźć na stronie

www.cdmgoldstandard.org