• Baner — nasze działania
  • Banner - What we're doing

Działalność

Troska o środowisko nie jest wartością, którą firma Panasonic odkryła wczoraj. Leży ona u podstaw wszystkich naszych działań i została wymieniona w firmowym kodeksie postępowania:

„Ziemia jest naszym domem. Obdarza nas wieloma bogactwami, takimi jak zasoby naturalne i energia. Mając to na uwadze, rozpoczęliśmy działania mające na celu ochronę środowiska dla kolejnych pokoleń.
Zamierzamy dostosowywać nasz sposób myślenia oraz zachowanie, aby przystosowywać się do zmiennych warunków, działać w zgodzie z naturą i zagwarantować postęp oraz sukcesy naszych działań.

W ramach inicjatywy Eco Ideas przez wiele lat udoskonaliliśmy sposób produkcji naszych projektorów do zastosowań profesjonalnych — ograniczyliśmy straty podczas produkcji i zaprojektowaliśmy jeszcze bardziej energooszczędne składniki, aby oszczędzać energię oraz ograniczać szkodliwą emisję.

Ulepszenia na etapie produkcji

Od 2007 roku ograniczyliśmy emisję CO2 podczas produkcji o 300 000 ton — dostosowaliśmy w tym celu konstrukcje produktów, zaczęliśmy staranniej wybierać materiały i wdrożyliśmy wiele udoskonaleń produkcyjnych.

Ulepszenia naszych produktów

Aplikacje audio-wizualne wymagają coraz jaśniejszego obrazu, ponieważ klienci chcą korzystać z coraz większych ekranów, na których obraz wyglądałby doskonale również w bardzo jasnym świetle. Panasonic dokłada starań, aby ograniczyć wpływ tego trendu na środowisko. Opracowujemy coraz bardziej wydajne technologie emisji światła, które pozwalają wygenerować więcej światła przy porównywalnym zużyciu energii lub taką samą jasność przy mniejszym zużyciu energii elektrycznej. W efekcie tego nasze najnowsze produkty do emisji obrazu oferują znacznie większą wydajność, a jednocześnie zużywają mniej energii. Innymi słowy, nie ustajemy w staraniach i dążymy do tego, aby oferować najbardziej ekologiczne na rynku produkty do emisji obrazu.

Choć najnowsze technologie obiecują radykalne obniżenie zużycia energii w przyszłości, potrzebujemy rozwiązania, które zapewniałoby korzyści już teraz. Dlatego właśnie stworzyliśmy program Offset For Life.