• Muzea Watykańskie inwestują
    w technologię plazmową

  • Vatican Museum invests
    in plasma technology

Muzea Watykańskie inwestują w technologię plazmową

w celu zwiększenia bezpieczeństwa i uprzyjemnienia zwiedzania

W Watykanie znajdują się najlepsze muzea na świecie, w których są prezentowane dzieła  z ogromnej kolekcji kościoła rzymsko-katolickiego gromadzonej przez wieki. Założone na początku XVI w. przez papieża Juliusza II muzea odwiedza wiele osób, które podziwiają najbardziej znane klasyczne rzeźby i najważniejsze arcydzieła sztuki renesansowej na świecie.

Przy ponad czterech milionach zwiedzających rocznie Muzea Watykańskie musiały pozyskać najlepszy sprzęt do monitorowania odwiedzających i przejrzystego wyświetlania ważnych informacji o różnych galeriach w budynku. W Muzeach Watykańskich używano wcześniej trzyletnich wyświetlaczy LCD, ale podjęto decyzję o modernizacji istniejącej technologii w celu zapewnienia odwiedzającym przejrzystych wskazówek i informacji  oraz ulepszenia sprzętu w pokoju ochrony.

Po rozważeniu zakupu różnych systemów zdecydowano się na technologię plazmową firmy Panasonic, która okazała się najbardziej niezawodna w dłuższym terminie i zapewnia najwyższą jakość obrazu. W związku z powyższym zainstalowano 42 wyświetlacze plazmowe Panasonic w galeriach i pokoju ochrony muzeum. W głównym holu znajduje się wyświetlacz o przekątnej 103 cali. Jest tam największy ruch, a urządzenie musi zapewniać widoczność również osobom na końcu. Z kolei w księgarni na pierwszym piętrze umieszczono wyświetlacz 65-calowy.

Przed obiema kasami biletowymi zainstalowano cztery telewizory plazmowe o przekątnej 50 cali, na których wyświetlane są ceny i opcje, aby klienci wiedzieli, co chcą kupić, zanim dotrą do okienka.

Oznakowanie cyfrowe jest ważną częścią zapewniania spokoju i porządku w Muzeach Watykańskich, a także sprawia, że wizyty są dla turystów tak przyjemne, jak to możliwe. 

TH-103PF12EK w recepcji Muzeów Watykańskich.

W pokoju ochrony, w którym obsługiwany jest system telewizji przemysłowej, zainstalowano trzydzieści dwa 42-calowe wyświetlacze, tworząc ścianę ekranów plazmowych, która pozwala zespołowi ochrony na monitorowanie wszystkiego, co dzieje się w muzeum. Wszystkie ekrany w muzeum są połączone w sieci LAN/WAN, a oprogramowanie do oznakowań Panasonic NM Stage umożliwia sterowanie wyświetlaczami za pomocą jednego komputera znajdującego się w pokoju ochrony. 

Informacje można przesłać na serwer, a następnie rozpowszechniać w czasie rzeczywistym przez Internet w sieci muzealnej nawet w 3000 miejsc. Uderzająco jasny, wyraźny obraz widoczny pod każdym kątem i niezależnie od oświetlenia gwarantuje, że oznakowanie informacyjne i kierunkowe będzie dobrze widoczne dla zwiedzających.

Zakup zbiorczy jest dla Muzeów Watykańskich ekonomiczną, długoterminową inwestycją, ponieważ ekrany plazmowe Panasonic zapewniają obraz o wysokiej jakości i charakteryzują się typowym czasem eksploatacji wynoszącym 100 000 godzin.

„Technologia w Watykanie odgrywa ważną rolę — od głównego holu po pokój ochrony. Możliwość kontrolowania ekranów w muzeum z jednej lokalizacji jest niezwykle ważna w celu zarządzania systemem cyfrowego oznakowania” — powiedział monsinior Nicolini, dyrektor muzeum. — „Naszym głównym celem jest zadowolenie zwiedzających od momentu wejścia przez drzwi muzeum po wyjście, a technologia pomaga nam go osiągnąć”. Zakup zbiorczy jest dla Muzeów Watykańskich ekonomiczną, długoterminowa inwestycją, ponieważ ekrany plazmowe Panasonic zapewniają obraz o wysokiej jakości i charakteryzują się czasem eksploatacji wynoszącym 100 000 godzin.

Oznakowanie i informacje o kierunkach dla zwiedzających Watykan

„Od dawna utrzymujemy relacje z Miastem Watykan, a to kolejne potwierdzenie stałego wsparcia” — powiedział Laurent Labadie, prezes i dyrektor generalny Panasonic Europe. — „Nasza technologia plazmowa umożliwia Muzeom Watykańskim stworzenie cyfrowego oznakowania dla gości i zarządzania nim, dzięki czemu zwiedzający są bezpieczni mimo ogromnego ruchu. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że to firmę Panasonic wybrano do uaktualnienia technologii wyświetlania w muzeum”.

Tutaj można pobrać studium przypadku.

Więcej informacji na temat oferty wyświetlaczy można znaleźć tutaj.