• BRISA equips its control room with Panasonic TH-55LFV5W videowall displays

Firma BRISA wyposaża swoją sterownię w wyświetlacze do ścian wideo TH-55LFV5W firmy Panasonic

Dzięki ścianie wideo firmy Panasonic portugalskie autostrady są dziś bezpieczniejsze niż kiedykolwiek

Dla firmy Brisa, największego zarządcy i koncesjonariusza autostrad w Portugalii, absolutnym priorytetem jest bezpieczeństwo na drodze. Każdego dnia ta firma dba o dobre samopoczucie ponad 16 000 użytkowników pięciu koncesjonowanych dróg, monitorując sytuację ze swojego centrum kontroli operacyjnej. Nie tylko zarządza ruchem, ale także niezwłocznie reaguje na nieprzewidziane zdarzenia i wypadki.

Firma BRISA Inovação e Tecnología (BRISA Innowacje i technologia) przeanalizowała jej potrzeby pod kątem utworzenia nowego systemu ściany wideo i opracowała inteligentne rozwiązanie w oparciu o technologię wyświetlania obrazu firmy Panasonic. Przy dostawie i instalacji sprzętu polegała na pracy zespołowej oraz pomocy firmy Prosonic, portugalskiego dystrybutora produktów Panasonic. Przy dostawie i instalacji sprzętu polegała na pracy zespołowej oraz pomocy firmy Prosonic, portugalskiego dystrybutora produktów Panasonic.

„Wśród najważniejszych powodów, dla których zdecydowaliśmy się na współpracę z firmami Prosonic i Panasonic były jakość ich usług oraz wsparcie udzielone przez nie w ramach tego projektu” — wyjaśnia Pedro Sobral z firmy BRISA Inovação e Tecnologia.

„Ten nowy system monitoringu przynosi firmie Brisa również korzyści w postaci obrazu o wyjątkowej jakości oraz ograniczonych kosztów eksploatacji ściany wideo” — twierdzi João Farinha z działu Integrated Solutions firmy Prosonic.

Z tego względu „ogólna ocena tego projektu jest bardzo wysoka, zaś klient, firma Brisa, jest nadzwyczaj zadowolony; monitory firmy Panasonic nawet przekraczają potrzeby firmy Brisa pod względem jakości obrazu na ścianie wideo” — dodaje. Pedro Sobral zgadza się z tą opinią:

„Ten projekt nie mógł udać się bardziej. Dzięki wysokiemu poziomowi wiedzy technicznej wszystkich zaangażowanych fachowców koordynacja projektu była doskonała”.To w tej chwili jedyny projekt, w ramach którego BRISA Inovação e Tecnologia używa produktów służących do wyświetlania informacji wizualnych. W przyszłości mamy nadzieję nadal podążać tą drogą.

Mając to na uwadze, portugalska firma postanowiła zmodernizować swój system wideomonitoringu i zdecydowała się na nowe wyświetlacze do ścian wideo TH-55LFV5W firmy Panasonic.

Ułożone w gigantyczną prostokątną mozaikę o powierzchni 40 m2 44 nowe 55-calowe ekrany wyświetlają obrazy prezentujące w czasie rzeczywistym wszystko to, co dzieje się na drogach, których koncesjonariuszem jest Grupa BRISA.

„Mieliśmy wiele problemów z naszą wcześniejszą ścianą wideo” — wyjaśnia Pedro Sobral, menedżer projektu w BRISA Inovação e Tecnologia — „jednak nowe wyświetlacze Panasonic wyglądają nowocześniej i są bardziej wydajne, co zwiększa dostępność narzędzi operacyjnych w centrum kontroli operacyjnej Brisa”.

Firma BRISA wybrała wyświetlacze Panasonic z uwagi na ich doskonałe parametry, dzięki którym są one najlepszym wyborem w przypadku ścian wideo na rynkach audio-wideo w Europie.

Produkty tego japońskiego wytwórcy są znane z solidności i zdolności do wytrzymania uderzeń i upadków dzięki zastosowaniu odpornej metalowej konstrukcji, która zapobiega ich pęknięciu. Sprawia to, że radzą sobie doskonale nie tylko w codziennej eksploatacji, ale również w podróży i podczas wypadków.

Ściany wideo Panasonic mają też tak cienką ramkę (5,3 mm szerokości), że w przypadku pracy w trybie wieloekranowym obraz pozostaje praktycznie nieprzerwany. Produkty te są także nadzwyczaj niezawodne i potrafią działać bezproblemowo i nieprzerwanie 24 godziny na dobę, przez cały rok.

„Przykładowo model TH-55LFV5W opracowano specjalnie na potrzeby rynku sterowni. Zastosowano w nim powłokę antyodblaskową, która zapobiega odbijaniu światła, dzięki czemu informacje są wyraźniejsze i lepiej widoczne” — wyjaśnia Oriol Massagué, menedżer ds. produktu w dziale Panasonic Visual System Solutions firmy Panasonic. „Podświetlenie Direct LED odzwierciedla odcienie czerni w ciemnych obszarach, a jasne obszary wyświetla jaskrawo, natomiast panel IPS zapewnia szeroki kąt widzenia z każdego miejsca” — dodaje Oriol.