26 projektorów o dużej jasności obsługuje największy pokaz światła 3D i dźwięku pod gołym niebem

Ośrodek hotelowy The Venetian® Macao-Resort-Hotel zorganizował „Zimę w Wenecji” — największy festiwal sezonu w Makau. Dzięki wsparciu rządowego biura promocji turystyki Makau hotel The Venetian® wyprodukował zachwycający pokaz światła i dźwięku. „Magia pór roku” to jeden z największych opracowanych kiedykolwiek projektów, w których wykorzystano mapowanie 3D architektury. 

Zachwycający pokaz światła, który powstał dzięki innowacyjnej technologii mapowania cyfrowego, zabrał widzów w podróż przez cztery pory roku dzięki wykorzystaniu zapierających dech w piersiach obrazów oraz dźwięku.

Zainspirowany Włochami pokaz został zorganizowany po raz pierwszy w słynnym hotelu Venetian Resort w Las Vegas. Przeniósł on zachwyconych widzów w bajkowe krajobrazy i zapewnił im rozrywkę na najwyższym poziomie.

Zimą 2012 roku ten sam pokaz, wspierany przez biuro promocji turystyki rządu Makau (MGTO), został zorganizowany w hotelu The Venetian® Macao-Resort-Hotel i pozwolił poczuć atmosferę zimy turystom odwiedzającym Makau.

Hotel The Venetian® Macao-Resort-Hotel został otwarty w 2007 roku jako pierwszy obiekt hotelowy w Makau udostępniający zachwycające repliki słynnych weneckich kanałów oraz architektury.

W trakcie całego sezonu turystycznego pokaz „Zima w Wenecji” został wyświetlony na tle fasady hotelu ponad 500 razy.

Głównym punktem programu był niesamowity pokaz światła 3D i dźwięku „Magia pór roku”, wyświetlany przy lagunie The Venetian® każdego wieczoru, co 30 minut od 18:00 do 22:00.

Pokaz „Zima w Wenecji” zabrał widzów w podróż przez cztery pory roku i odtworzył atmosferę każdej z nich dzięki zachwycającym obrazom, współgrającemu z nimi dźwiękowi oraz gamie efektów specjalnych.

Widzowie pokazu „Zima w Wenecji” mogli podziwiać wszystkie pory roku — od sielskiego lata po mroźną zimę.

Wyjątkowa, podświetlona na tle laguny architektura fasady hotelu The Venetian® robiła niezapomniane wrażenie.

Pokaz „Zima w Wenecji” został zaprojektowany, wyprodukowany i wykonany przez firmę Laservision. Laservision to światowy lider w zakresie obsługi imprez rozrywkowych, znany ze zorganizowania różnych atrakcji, wydarzeń specjalnych, oświetlania architektury itp. Ten wyjątkowy, dopracowany w każdym calu pokaz światła i dźwięku był owocem 12 000 godzin pracy 35 specjalistów z 6 krajów.

Stworzenie mapowania architektury 3D na tak dużą skalę wymagało zastosowania dużej liczby projektorów dających silne światło i zapewniających wysoką rozdzielczość. Firma Laservision postanowiła użyć najnowszych rozwiązań technologicznych firmy Panasonic, które zostały też wykorzystane podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Użyto 26 trzyukładowych projektorów PT-DZ21K z systemem DLP™ pozwalających uzyskać jasność 20 000 lm. Projektory z serii PT-DZ21K to flagowe rozwiązania firmy Panasonic do zastosowań profesjonalnych, które gwarantują zachwycającą jakość obrazu i niezawodne działanie.

Każdy z 26 projektorów zapewniał jasność 20 000 lm (razem uzyskano światło o mocy ponad pół miliona lm), dzięki czemu możliwe było wyświetlenie obrazu na fasadzie hotelu Venetian® Macao o powierzchni 4000 metrów kwadratowych. Połączenie i odpowiednie rozmieszczenie 26 projektorów pozwoliło stworzyć spójny i
dynamiczny spektakl. Wydajność została oceniona wysoko również ze względu na stabilne działanie przez długi czas, które osiągnięto dzięki systemowi wielu lamp oraz chłodzenia płynem.

Po rozpoczęciu spektaklu światło 3D i dźwięk fasada hotelu przeobraziła się w zachwycający sposób, robiąc na gościach niezapomniane wrażenie.

Zobacz więcej informacji o projektorze PT-DZ21K.

        

Uwaga: Mapowanie projekcji oraz obrazy wideo widoczne na tej stronie powstały dzięki pracy firmy Laservision, która zaprojektowała i zrealizowała w Makau projekt „Zima w Wenecji — magia pór roku”.