• Profesjonalne projektory w Center Parcs

Profesjonalne projektory w Center Parcs

Center Parcs Woburn Forest jest jedną z pięciu wiosek Center Parcs znajdujących się na terenie Wielkiej Brytanii. To nie tylko popularne miejsce na krótki urlop, ale też uhonorowany wieloma nagrodami kompleks konferencyjny przeznaczony dla klientów korporacyjnych.

Woburn Fortest to pierwszy obiekt Center Parcs, w którego skład wchodzi zaprojektowany całkowicie od nowa budynek konferencyjny o nazwie The Venue. Składa się on z ośmiu oddzielnych sal, które można swobodnie aranżować, oraz centrum biznesowego. Budynek może pomieścić w sumie nawet 800 osób. Organizowane są w nim spotkania biznesowe, konferencje, zebrania, wydarzenia uświetniające prezentacje nowych produktów oraz imprezy integracyjne.  

Kompleks Center Parcs Woburn Forest jest położony raptem o godzinę drogi z Londynu, co oznacza, że musi on konkurować z innymi obiektami tego typu znajdującymi się w stolicy. Stąd też wynika potrzeba zapewnienia najwyższych standardów i doskonałego wyposażenia stanowiących o przewadze konkurencyjnej.

Przestrzeń budynku The Venue została zaprojektowana w sposób pozwalający klientom swobodnie dostosowywać ją do swoich potrzeb. Sam obiekt jest natomiast położony w spokojnym, pobudzającym wyobraźnię i otoczonym lasem miejscu. Uzupełnieniem przestrzeni konferencyjnej musiały być wysokiej jakości projektory, które można by wykorzystywać we wszystkich salach niezależnie od okazji. Firma Center Parcs wybrała projektory Panasonic, które doskonale wpisały się w jej profesjonalny wizerunek. 

Poszukiwanie odpowiedniego rozwiązania

Integratorem rozwiązań audio-wideo została firma MVS Audio Visual. Jej zadaniem było zaprojektowanie i zainstalowanie sprzętu w The Venue. Wcześniej firma MVS współpracowała z Center Parcs w wioskach wypoczynkowych w Longleat Forest, Elveden Forest i Sherwood Forest, w związku z czym znała potrzeby swojego klienta.

Firma MVS wybrała projektory diodowo-laserowe Panasonic PT-RZ470 i PT-RZ670 z jednoukładowym systemem DLPTM ze względu na ich niezawodność, długotrwałą jasność obrazu i błyskawiczne włączanie/wyłączanie. Oznacza to, że klienci The Venue mogą natychmiast korzystać z tych urządzeń. 

Przed instalacją dwóch urządzeń PT-RZ470 i czterech PT-RZ670 firma Center Parcs korzystała z projektorów przenośnych, które ustawiała i konfigurowała w zależności od potrzeb. Sporym problemem była konieczność korzystania za każdym razem z usług wsparcia audio-wideo. Instalacja projektorów Panasonic sprawiła, że po tych niedogodnościach nie ma już śladu. Organizacja imprez przebiega bez zakłóceń oraz nie pociąga za sobą znacznych kosztów.

„Firma Center Parcs jest pod dużym wrażeniem końcowego rezultatu. Obecnie daje ona swoim klientom możliwość korzystania z profesjonalnych rozwiązań audio-wideo w salach konferencyjnych bez konieczności zatrudniania za każdym razem specjalistów z firm zajmujących się organizacją imprez/wynajmem sprzętu” — powiedział Alistair Maher, kierownik ds. projektów krajowych i serwisu w firmie MVS Audio Visual.

„Urządzenia te włączają się w mgnieniu oka, dlatego nasi goście mogą od razu przystępować do pracy. Oprócz tego są one także ciche, dlatego nie przeszkadzają w spotkaniach. Co więcej ekrany projektorów można estetycznie schować w suficie, jeśli nie są akurat potrzebne” — powiedziała Liz Pilling, kierownik ds. konferencji i wydarzeń w Center Parcs Woburn Forest, wyjaśniając, dlaczego duże możliwości projektorów stanowią cenną zaletę w The Venue. 

Najważniejsze cechy projektorów Panasonic

Projektor PT-RZ470 jest wyposażony w funkcję projekcji 3D, charakteryzuje się długotrwałą jasnością obrazu i możliwością całodobowej pracy, a także umożliwia projekcję wieloekranową w trybie pionowym z wykorzystaniem technologii łączenia krawędzi. Urządzenie jest łatwe w montażu — można ustawić je w pozycji poziomej i pionowej, regulować w pionie i poziomie oraz przechylać w zakresie 360 stopni. Inaczej niż w tradycyjnych projektorach lampowych, wykonywanie tych czynności nie ma żadnego wpływu na żywotność źródła światła.

„Projektory Panasonic to urządzenia najwyższej klasy. Wyświetlają krystalicznie czysty i jasny obraz, który jest niespotykany w innych projektorach bezlampowych” — dodał Alistair Maher.

Z uwagi na fakt, że w projektorze zainstalowano laserowe źródło światła, nie ma potrzeby wymieniania lampy ani filtra, a w zależności od stopnia eksploatacji laserowe źródło światła charakteryzuje się żywotnością rzędu co najmniej 20 000 godzin.  

PT-RZ670 stanowi uzupełnienie dotychczasowej linii oferowanych przez Panasonic projektorów Solid Shine™ i również zapewnia 20 000 godzin bezserwisowej pracy. Urządzenie jest niezawodne, zapewnia wysoką jakość obrazu, a ponadto jest wyposażone w funkcję szybkiego włączania i wyłączania.

„Klienci wyrażają się o nowych projektorach w samych superlatywach. Jesteśmy z nich naprawdę zadowoleni” — dodała Liz Pilling.