• Visual System Solutions

ISE 2019: 10 nowych monitorów 4K od Panasonic

Panasonic wzmocnił ofertę monitorów 4K, rozszerzając serię SQ1 oraz prezentując zupełnie nową serię CQ1. Urządzenia, zaprojektowane z myślą o rynku Digital Signage, będą dostępne w rozmiarach od 43 do 98 cali.

Linia SQ1 została uzupełniona o cztery monitory o przekątnej od 43 do 65 cali (TH-655SQ1, TH-55SQ1, TH49SQ1, TH43SQ1). Urządzenia oferują te same funkcje i jakość co dostępne na rynku modele o przekątnych 98 i 86 cali. Za sprawą smukłej i eleganckiej konstrukcji idealnie sprawdzą się w sklepach, salach konferencyjnych, studiach nadawczych oraz dyspozytorniach.

Monitory mogą pracować w trybie 24/7, oferują jasność na poziomie 500 cd/m2, są wyposażone w technologię IPS oraz powłokę antyrefleksyjną. Zapewniają doskonałą widoczność niezależnie od kąta patrzenia, a także wysoką jakość obrazów dzięki obsłudze formatu HDR i 12-osiowemu zarządzaniu kolorami.

Modele SQ1 są proste w konfiguracji dzięki wykorzystaniu opatentowanego przez Panasonic rozwiązania DIGITAL LINK 4K opartego na standardzie HDBaseT, który łączy sygnały wideo, audio oraz sterowania z urządzeniami zewnętrznymi za pomocą jednego kabla LAN. Z kolei odtwarzacz multimedialny USB 4K eliminuje potrzebę stosowania urządzeń zewnętrznych i pozwala pobierać aktualizacje przez sieć LAN. Ponadto monitory można łączyć ze sobą łańcuchowo i z łatwością skonfigurować dużą ścianę wideo.

- Jako jedna z pierwszych firm na rynku wprowadziliśmy do naszych urządzeń gniazdo Intel SDM (Smart Display Module) - mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic. - Karty SDM mogą zawierać procesor Intel lub interfejsy, takie jak SDI, NDI lub VoIP. Oznacza to, że monitor i opcje łączności można elastycznie skonfigurować w zależności od zastosowania. Kiedy połączymy to z szeroką gamą kolorów w standardzie ITU-R BT.2020, trybem HDR oraz aktywnym zarządzaniem kolorami, modele SQ1 są nie do pobicia pod względem jakości obrazu i możliwości połączenia z różnymi urządzeniami – dodaje Magdalena Przasnyska.

Panasonic zapowiedział też wprowadzenie na rynek zupełnie nowej serii monitorów CQ1. Obejmie ona sześć nowych urządzeń o jasności 400cd/m2, rozdzielczości 4K (3840x2160), z możliwością obsługi sygnałów 4K/60p. Podobnie jak w serii SQ1, dwa większe modele o przekątnych 86 i 75 cali są wyposażone w technologię IPS (TH-86CQ1/TH-75CQ1), z kolei mniejsze (43, 50, 55 i 65 cali) wyposażone są w technologię Vertical Alignment (TH-65CQ1/TH-55CQ1/TH-50CQ1/TH-43CQ1).

Linia CQ1 jest zaprojektowana do nieprzerwanej, 16-godzinnej pracy i jest wyposażona w interfejs HDMI CEC. Monitory z tej serii sprawdzą sie w salach konferencyjnych i klasach szkolnych.

 - Seria CQ1 powstała z myślą o tych klientach, którzy poszukują monitorów 4K, ale nie wymagają ultrawysokiej jasności ani pracy w trybie całodobowym. Modele CQ1 to rozwiązanie przede wszystkim dla szkół, uniwersytetów i firm, które potrzebują dobrej jakości monitorów do sal konferencyjnych – mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic.

Serie CQ1 i SQ1 wraz z obecną na rynku linią EQ1 stanowią pełny asortyment monitorów 4K Panasonic, który obejmuje już łącznie 18 modeli.

Rozwiązania ProAV Panasonic można obejrzeć na stoisku 1-H20 w hali 1 podczas ISE 2019 w Amsterdamie od 5 do 8 lutego 2019 r.