Current language: Polski
  • Visual System Solutions

PANASONIC WSPIERA THOMASA RÖHLERA W ZDOBYCIU DRUGIEGO OLIMPIJSKIEGO ZŁOTA

Panasonic i niemiecki oszczepnik Thomas Röhler, mistrz olimpijski 2016 i mistrz Europy 2018, łączą siły w walce Röhlera o kolejne złoto na tegorocznych igrzyskach. Sprzęt techniczny Panasonic umożliwia optymalne przygotowanie do zawodów i zaawansowaną analizę treningu. Projektor laserowy PT-MZ16KL symuluje Stadion Olimpijski w Tokio, aby w szczególności trenować orientację wizualną w sytuacji mającej być wiernym odwzorowaniem prawdziwej konkurencji. Röhler wykorzystuje również kamery i telewizor 4K od Panasonic do wymagającej technicznie analizy szkoleń i ruchu.

Thomas Röhler podjął już kilka miesięcy dedykowanego szkolenia, aby doskonalić swój rzut, ale wciąż ma przed sobą kilka tygodni do igrzysk i liczne zawody po drodze.

Od października do kwietnia rzucamy piłki na plandekę w hali. To spora ilość – około 500 piłek na tydzień treningowy. Celuję w celownik, który naciągnęliśmy. Aby lepiej trenować orientację wizualną, mój trener Harro Schwuchow wpadł na pomysł, aby po prostu wyświetlać symulowane miejsca zawodów na plandekę, wyjaśnia Röhler, który opracował wiele innowacyjnych metod szkolenia ze swoim trenerem.

Pozornie prosty pomysł nie był jednak łatwy do wdrożenia. Wymagania dotyczące tej technologii są bardzo szczególne. Trenujemy w świetle dziennym, na plandekę rzucamy kulami o wadze od 300 gramów do dwóch kilogramów, z dużą prędkością i ciśnieniem. Aby taki trening był efektywny, obraz musi być wyraźnie widoczny, mówi Röhler, opisując wyzwania, które można rozwiązać tylko za pomocą projektora Panasonic.

Ponieważ sprzęt w Halle musi zostać zdemontowany po każdej sesji treningowej, wybrane urządzenie musiało być kompaktowe i jednocześnie funkcjonalne. Ma jasność 16 tys. lumenów. Optyka projektora została wybrana po symulacji 3D, dzięki czemu projektor można zainstalować optymalnie bez zakłócania rozruchu. Przesunięcie obiektywu projektora służy do projekcji obrazu przed ścieżką podejścia, chociaż projektor jest ustawiony na zsunięcie z boku. Przy dużych zawodach, takich jak Igrzyska Olimpijskie, zawodnicy mają bardzo mało rzutów próbnych na miejscu przed zawodami. Symulacja za pomocą rzutnika pozwala na „wejście” na odpowiedni stadion, a zawodnik może dostosować się do specyficznych warunków, jakich może się spodziewać na każdym obiekcie.

Panasonic wprowadza również nowy poziom analizy rzutów dzięki dwóm kamerom Panasonic, Lumix FZ 2000 oraz AG-CX10, które rejestrują obrazy w rozdzielczości 4K. Kamery umożliwiają przechwytywanie video w wysokiej rozdzielczości, natychmiastowe udostępnianie, odtwarzanie i powiększanie obrazu, aby trener mógł przeanalizować szczegóły ruchu na telewizorze 4K Panasonic OLED.

#DzielimySięPasją od ponad 30 lat

Panasonic wspiera wartości Ruchu Olimpijskiego i transmisję obrazów na żywo do prawie wszystkich krajów na świecie jako oficjalny, światowy partner w dziedzinie sprzętu audio i video od Igrzysk Olimpijskich w Calgary, Kanada w 1988 roku. W 2006 roku Panasonic został również pierwszym oficjalnym, światowym partnerem igrzysk paraolimpijskich.

Wspierając technicznie Thomasa Röhlera i młodych sportowców z jego drużyny, opieramy się na olimpijskiej historii Panasonic, która od ponad 30 lat dzieli się pasją do sportu przed niejednym telewizorem na całym świecie. Dla nas "Dzielenie się pasją" to nie tylko slogan reklamowy, to także napęd i motywacja do tworzenia coraz lepszych produktów i usług – podobne do motywacji Thomasa Röhlera, mówi Junichi Suzuki, dyrektor generalny Panasonic Europe.