• Visual System Solutions

Panasonic partnerem ceremonii olimpijskich w Rio de Janeiro

Panasonic podpisał umowę o partnerstwie z Komitetem Organizacyjnym Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, które odbędą się w tym roku w Rio de Janeiro (Rio 2016). Na jej mocy firma została oficjalnym partnerem w zakresie przygotowania ceremonii otwarcia i zamknięcia igrzysk. Na oba wydarzenia Panasonic dostarczy ponad 100 projektorów, a także kamery, wyświetlacze i system dźwiękowy.

Panasonic jako oficjalny partner w obszarze rozwiązań audiowizualnych, będzie odpowiedzialny między innymi za dostarczenie profesjonalnych projektorów na ceremonie otwarcia i zamknięcia igrzysk. Wydarzenie obsługiwać będzie ponad 100 projektorów Panasonic PT-DZ21K2 o wysokiej jasności na poziomie 20 000 lumenów, a także przełączniki obrazu na żywo Broadcast Grade 2-M/E (seria AV-HS6000) i wiele innych urządzeń audiowizualnych. Firma będzie także odpowiedzialna za instalację systemu, a także wsparcie techniczne podczas obu wydarzeń. W ramach partnerstwa Panasonic będzie ściśle współpracować z Departamentem Ceremonii Rio 2016, a także z firmą produkcyjną CC2016 (Ceremony Cariocas).

Wybrane na wydarzenie projektory PT-DZ21K2 to udoskonalona wersja flagowych modeli Panasonic. Są one wyposażone w technologię 3-chip DLP™ oraz czterolampowy system gwarantujący niezawodne działanie przez długi czas. Urządzenia posiadają także nowo opracowany system optymalizacji obrazu (Detail Clarity Processor), a także procesor DMD zapewniający częstotliwość odświeżania obrazu na poziomie 120 Hz. Dzięki temu oraz wzmocnionemu układowi optycznemu gwarantują wysoką jasność, rozdzielczość oraz kontrast.

- Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że po raz pierwszy staliśmy się Oficjalnym Partnerem tak ważnych ceremonii. Nie mamy wątpliwości, że podczas Igrzysk w Rio zobaczymy spektakularne widowisko, a technologie Panasonic zapewnią niezapomniane wrażenia zarówno publiczności na stadionie Maracana, jak i widzom z całego świata śledzącym to wydarzenie w swoich domach – Satoshi Takeyasu, Executive Officer w Panasonic.

- 5 sierpnia 2016 roku cały świat obejrzy tysiące wykonawców i pokazów artystycznych, które otworzą Igrzyska Olimpijskie. Podczas ceremonii reżyserowanej przez zespół niezwykle kreatywnych ludzi, chcemy przybliżyć publiczności na całym świecie to, co najlepsze w brazylijskiej kulturze i sztuce. Z przyjemnością ogłaszamy, że rozwiązania wizualne Panasonic pomogą nam zrealizować to przedsięwzięcie - mówi Sidney Levy, prezes Rio 2016.

Panasonic dostarczy także system wyświetlaczy wielkoformatowych LED, profesjonalne systemy dźwiękowe, sprzęt emisyjny, nadawczy oraz system kamer dozorowych.