• Visual System Solutions

Panasonic zapowiada premierę najjaśniejszego projektora laserowego na rynku

Już w lutym, podczas targów ISE 2016 Panasonic zaprezentuje swój najnowszy projektor przystosowany do pracy w dużych pomieszczeniach. Będzie to pierwszy model laserowy, którego jasność przekroczy 20 000 lumenów.

Panasonic na swoim największym jak dotąd stoisku podczas ISE 2016 zamierza zaprezentować nowy projektor bezlampowy, który dostarcza nieosiągalną do jak tej pory jakość obrazu. Kompaktowe urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o branży rentalowej , a jego główną zaletą oprócz wysokiej jasności będzie możliwość bardzo długiej pracy bez konieczności konserwacji. Dzięki temu urządzenie sprawdzi się zarówno w stałych instalacjach, jak i podczas obsługi wydarzeń na żywo.

Z kolei wśród rozwiązań przeznaczonych dla monitorów profesjonalnych Panasonic przedstawi najnowsze rozwiązanie System on Chip. Umożliwia ona instalację oprogramowania innych firm, w szczególności systemów zarządzania treścią, bez przeprowadzania prac rozwojowych.

W ubiegłym roku Panasonic przyciągnął uwagę zwiedzających szczególnym pokazem mappingu, który wyświetlono na sportowym samochodzie Tesla. W tym roku firma także przygotowuje specjalne widowisko pt. "Robotic Experience" lub Robex, które tworzone jest przy współpracy z firmą eventową XPION.

- Roboty przemysłowe są coraz częściej doceniane w branży rozrywkowej. Dzięki nim możemy łączyć technologie z różnych światów i wzmocnić efekt wizualny poprzez dodanie ruchu - mówi Hartmut Kulessa, European Projector Marketing Manager w Panasonic. – Łącząc wysoką jakość Panasonic z rozdzielczością 4K jesteśmy w stanie zapewnić obraz o większej głębi i bardziej realistyczny niż kiedykolwiek wcześniej. Mam nadzieję, że nasz pokaz będzie jedną z głównych atrakcji tegorocznych targów – dodaje Hartmut Kulessa.