• Visual System Solutions

Panasonic prezentuje „bezramkowe” ściany wideo

Panasonic przedstawił podczas ISE najnowszą linię wyświetlaczy o wyjątkowo wąskiej ramce. Modele są przeznaczone do tworzenia ścian wideo o niemal niewidocznych odstępach miedzy ekranami wynoszących niespełna 1,8 mm. Dzięki temu oraz wysokiej jakości obrazu urządzenia sprawdzą się w branży Digital Signage oraz jako nośnik informacji w przestrzeni publicznej.

Najnowszy ekran Panasonic to model o przekątnej 55 cali. Pozwala on budować ściany wideo bez wyraźnych przerw między ekranami, wynoszącymi jedynie 1,8 mm. Jednocześnie model charakteryzuje rozdzielczość obrazu Full HD i wysoka jasność na poziomie 700 cd/m². Jest też wyposażony w panel IPS Direct-LED, który zapewnia jednolitą jakość i kolorystykę obrazu na całej powierzchni, szerokie kąty widzenia i doskonałe odwzorowanie barw.

Wyświetlacz opracowano z myślą o całodobowej pracy między innymi w miejscach publicznych, centrach monitoringu czy w sklepach detalicznych. Urządzenie będzie można zainstalować zarówno w pionie, jak i w poziomie. Z kolei dla ułatwienia montażu wyposażono go w sztywną ramę i magnetyczne mocowania.

- Nowy wyświetlacz Panasonic to rozwiązanie, które ma zapewniać wysoką jakość obrazu, jak również najwyższą niezawodność. Dzięki wyposażeniu w funkcję awaryjnego przełączania sygnału (ang. Quick Failover and Failback) model gwarantuje nieprzerwane działanie nawet jeśli w przesyłaniu głównych sygnałów wideo i audio wystąpi zakłócenie. Ponadto jest on tak zaprojektowany, by mógł pracować w trybie 24/7 - mówi Enrique Robledo, European Marketing Manager w Panasonic.

Nowy wyświetlacz Panasonic do tworzenia ścian wideo na rynek wejdzie jesienią 2016 roku. Więcej informacji na temat profesjonalnych systemów wizualnych Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/systemy-wizualne.