• Visual System Solutions

Nowe interaktywne wyświetlacze Panasonic już dostępne

Panasonic wprowadził do sprzedaży najnowszą linię monitorów wielodotykowych LCD. Seria BF1 została zaprojektowana z myślą o wykorzystaniu w edukacji, podczas spotkań oraz szkoleń biznesowych. Urządzenia wyposażone są w funkcje interaktywne i obsługują bezprzewodowe połączenia praktycznie z każdym urządzeniem, dzięki czemu wszyscy uczestnicy prezentacji mogą lepiej ze sobą współpracować.

Najnowsza seria monitorów BF1 obejmuje modele w rozmiarach 80, 65 i 50 cali. Linia została wyposażona w intuicyjny interfejs pozwalający natychmiast po włączeniu ekranu rozpocząć pracę i sporządzać notatki na dowolnych plikach multimedialnych (ilustracjach, dokumentach czy filmach) bez konieczności podłączania komputera. Modele posiadają 12-punktową kontrolę dotykową oraz pływający pasek menu umożliwiający przełączanie wejść, rysowanie, a także powiększanie czy pomniejszanie za pomocą jednego dotknięcia.

Na wysoką jakość obrazu wpływa jasność na poziomie 350 cd/m2 i współczynnik kontrastu do 5000:1. Oprócz tego monitory BF1 są wyposażone w udoskonaloną powłokę antyodblaskową, która poprawia widoczność wyświetlanych treści. Możliwe jest także odtwarzanie plików audiowizualnych bez dodatkowego sprzętu, dzięki wbudowanym głośnikom o łącznej mocy 20 W. Dodatkowo seria BF1 za sprawą technologii Digital Link umożliwia przesyłanie nieskompresowanych sygnałów audio i wideo w rozdzielczości Full-HD oraz komend sterujących za pośrednictwem pojedynczego kabla. Możliwie jest wyświetlanie treści z komputera, odtwarzacza Blu-ray lub wizualizera.

- Monitory BF1 należą do nielicznych na rynku tablic interaktywnych, które oferują wybór schematu kolorów Colour Universal Design (CUD), czyli takich, które mogą być łatwo zidentyfikowane przez każdego odbiorcę. To duża zaleta, biorąc pod uwagę, że co dziesiąta osoba na świecie ma problemy z rozróżnianiem kolorów. Dzięki tej funkcji możliwy jest efektywny przekaz treści zarówno podczas lekcji, jak i spotkań biznesowych - mówi Enrique Robledo, European Marketing Manager w Panasonic.

Monitory wielodotykowe Panasonic są szeroko stosowane w sektorze edukacji. 18 takich modeli zostało zainstalowanych między innymi w Queen’s University w Belfaście, w Centrum Biologii Medycznej.

- Dzięki wyświetlaczom Panasonic nasze laboratorium stało się prawdziwie interaktywną przestrzenią. Pracownicy mówią, że technologia całkowicie zmieniła sposób prowadzenia zajęć, a studenci aktywnie biorą w nich udział - mówi Stuart Ogg, odpowiedzialny za sprzęt audiowizualny na Uniwersytecie.

Monitory Panasonic BF1 są dostępne u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic w cenie: 47 600 zł netto za model 80-calowy, 22 000 zł netto za model 65-calowy i 11 600 zł netto za model 50-calowy.

Więcej informacji na temat profesjonalnych rozwiązań wizualnych Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/systemy-wizualne/.