• Visual System Solutions

Nowe projektory Panasonic podczas ISE 2016

W Amsterdamie podczas targów ISE Panasonic zaprezentował trzy nowe projektory w segmencie urządzeń o jasności ok. 5000 lumenów. Modele te zostały stworzone z myślą o zastosowaniu w edukacji oraz sektorze biznesowym.

Projektor Panasonic PT-RZ570 wykorzystuje technologię 1-Chip DLP i wyświetla obraz o rozdzielczości WUXGA. Urządzenie zostało wyposażone w półprzewodnikowe diody laserowe najnowszej generacji i czterosegmentowe koło kolorów Quartet Colour Harmoniser, które zmniejsza straty energii, zapewniając jednocześnie większą jasności i dokładniejsze odwzorowanie kolorów.

Model PT-RZ570 osiąga jasność obrazu 5200 lumenów, gwarantując przy tym doskonałą jakość obrazu oraz możliwość pracy do 20 000 godzin bez konieczności konserwacji. Urządzenie sprawdza się przede wszystkim w średniej wielkości pomieszczeniach, takich jak sale wykładowe czy konferencyjne.

Oprócz projektora PR-RZ570 Panasonic wprowadził mały i lekki model PT-EZ590, który ma zastąpić starsze urządzenia z serii EZ. Te popularne i wielofunkcyjne projektory LCD stosowane w edukacji i firmach. Urządzenia charakteryzują się jasnością 5400 lumenów, rozdzielczością WUXGA (6200 lumenów w rozdzielczości XGA) i ponad dwukrotnie większym współczynnikiem kontrastu na poziomie 10000:1 w porównaniu z poprzednią generacją. Ponadto model wyróżnia bardzo cicha praca na poziomie 29 dB. Z kolei dzięki wymiennym obiektywom możliwa jest elastyczna instalacja oraz rzutowanie.

Trzecią z zaprezentowanych przez Panasonic nowości są projektory LCD z serii FZ. Są to dwa urządzenia o jasności 4500 lumenów: model PT-FZ570 z rozdzielczością WUXGA oraz model PT-FW530 z rozdzielczością WXGA. Każde z urządzeń charakteryzuje się wysokim współczynnikiem kontrastu na poziomie 10000:1. Projektory te, ze względu na wyposażenie w stałoogniskowy obiektyw o dużym zakresie przesunięcia i przybliżenia będą mogły z powodzeniem zostać zamontowane w miejscu istniejącej instalacji, zastępując poprzedni projektor.

Modele z serii FZ zostały zaprojektowane z myślą o jak największej wydajności. Cykl życia lampy wydłużono do 8000 godzin w trybie ECO. Z kolei w przypadku filtrów wielokrotnego użytku Super Eco urządzenie może pracować do 16000 godzin, co oznacza lata bezobsługowej pracy.

- Wprowadziliśmy szereg nowych projektorów z myślą o zaspokojeniu potrzeb zróżnicowanych klientów. Naszą ofertę kierujemy zarówno do dużych firm czy instytucji, gdzie potrzebne są nieustannie pracujące urządzenia, jak w muzeach czy sieciach handlowych, ale też dla mniejszych firm oraz sektora edukacji, gdzie sprawdzą się podstawowe modele, szczególnie te o niskich kosztach użytkowania - mówi Hartmut Kulessa, European Projector Marketing Manager w Panasonic.

Projektor Panasonic PT-RZ570 będzie dostępny u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic od marca, zaś modele PT-EZ590 i PT-FZ570 od kwietnia 2016 roku.

Więcej informacji na temat profesjonalnych systemów wizualnych Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/systemy-wizualne.