• Visual System Solutions

Panasonic Space Player łączy projekcję laserową z oświetleniem

Panasonic zaprezentował projektor oświetleniowy, czyli hybrydowe rozwiązanie łączące funkcje tradycyjnego reflektora z projektorem wideo. Urządzenie o nazwie Space Player zostało zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu w muzeach, restauracjach i handlu.

Space Player to połączenie projektora laserowego oraz reflektora oświetleniowego. Całość została zamknięta w kompaktowej obudowie o konstrukcji zwykłego reflektora, która jest elastyczna i łatwa w przenoszeniu. Ponadto urządzenie można podłączyć do standardowych szyn oświetleniowych za pomocą jednego kabla, co zapewnia prosty montaż czy też odinstalowanie.

Elastyczna konstrukcja projektora Space Player pozwala wyświetlać obrazy we wszystkich kierunkach poniżej osi optycznej. Odtwarzanie materiałów jest możliwe zarówno z karty SD, jak i z komputera czy tabletu. Co ważne, dzięki zastosowaniu laserowego źródła światła urządzenie może pracować aż do 20 000 godzin bez konieczności konserwacji.

Możliwości jednoczesnego wyświetlania obrazów wideo, animacji oraz oświetlania dowolnych obszarów pomieszczenia pozwala w efektywny sposób przyciągać uwagę klientów. Przykładowo w sklepie można oświetlać produkty, tak by były prezentowane w świetle niemal nieodróżnialnym od naturalnego i jednocześnie wyświetlać ich opisy.

- Panasonic chce rozwijać rynek „oświetlenia projekcyjnego”, czyli rozwiązań które będą wykorzystywały materiały wideo do oświetlania obiektów –– mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic. – W galeriach Panasonic Space Player pozwala tworzyć atrakcyjne wystawy, zastępując statyczne grafiki ruchomymi obrazami. Z kolei w restauracjach można uzyskać niepowtarzalną atmosferę, wyświetlając menu lub dowolne obrazy na stolikach czy ścianach lokalu - dodaje Magdalena Przasnyska.

Więcej informacji na temat profesjonalnych systemów wizualnych Panasonic można uzyskać na stronie: https://business.panasonic.pl/systemy-wizualne.