• PT-RZ31K Series

Najjaśniejszy projektor Panasonic już w sprzedaży

Panasonic wprowadził na rynek nowy projektor laserowy PT-RZ31K o wyjątkowej jasności 30 000 ANSI lumenów. Jest to najjaśniejszy model w ofercie Panasonic działający w technologii Solid Shine. Został zaprojektowany do pracy w dużych pomieszczeniach i podczas imprez masowych.

Model PT-RZ31K do sprzedaży trafił w październiku 2016 roku i jest dostępny w dwóch wariantach - w rozdzielczości WUXGA lub SXGA+. Oba urządzenia będą wyświetlać obraz o bardzo wysokiej jasności 30 000 ANSI lumenów. Nowe projektory wyróżnia przy tym stosunkowa niewielka i lekka obudowa.

Unikalną cechą modelu PT-RZ31K jest podwójne źródło światła gwarantujące nieprzerwaną projekcję nawet w przypadku awarii technicznej. Dzięki temu urządzenie doskonale sprawdzi się w branży rozrywkowej, wynajmu oraz podczas wystaw. Jednocześnie opracowana przez Panasonic technologia laserowa Solid Shine zapewnia długotrwałą jasność i precyzyjne odwzorowanie barw. Co ważne, projektor może pracować w trybie 24/7 bez degradacji koloru. Nowa seria jest kompatybilna z istniejącymi obiektywami Panasonic w technologii 3-Chip DLP, dzięki czemu możliwa będzie ich wymiana pomiędzy różnymi modelami.

Oprócz bardzo wysokiej jasności, projektor PT-RZ31K oferuje precyzyjne odtworzenie kolorów oraz procesor Real Motion, który gwarantuje płynność obrazu. Urządzenie może pracować do 20 000 godzin bez konieczności konserwacji. Ponadto za sprawą hermetycznego bloku optycznego oraz pyłoszczelnej obudowy urządzenia jasność wyświetlanego obrazu nie ulegnie pogorszeniu wraz z eksploatacją. Projektor jest niezawodny w projekcjach w dużych pomieszczeniach, na imprezach masowych oraz podczas mappingów 3D. Można go elastycznie instalować – w pionie, poziomie, w zakresie 360 stopni.

- Wykorzystanie technologii podwójnego źródła światła w nowym projektorze RZ31K pozwala niemal całkowicie wyeliminować potrzebę tworzenia kopii zapasowej. Dzięki temu model doskonale sprawdza się przy produkcji eventów oraz imprez masowych. Co więcej, jego obudowa jest stosunkowo niewielka, a obsługa nieskomplikowana, co pozwala skrócić czas instalacji i zaoszczędzić miejsce, które zamiast na sprzęt można przeznaczyć dla widowni – mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic.

Więcej informacji na temat profesjonalnych rozwiązań wizualnych Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/systemy-wizualne/.