• Visual System Solutions

Premiera superjasnego projektora laserowego Panasonic

Podczas targów ISE 2016 Panasonic zaprezentował nowy projektor PT-RZ31K o wyjątkowej jasności 28 000 lumenów. To pierwszy w ofercie Panasonic model laserowy z technologią 3-Chip DLPTM należący do serii Solid Shine. Projektor został zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w dużych pomieszczeniach i podczas imprez masowych. 

 

Zaprezentowany model PT-RZ31K dostępny będzie w sprzedaży jesienią 2016 roku w dwóch wariantach - o rozdzielczości WUXGA lub SXGA+. Oba urządzenia będą wyświetlać obraz o bardzo wysokiej jasności 28 000 lumenów. Modele wyróżnia możliwość długiej pracy bez konieczności konserwacji, dzięki czemu zapewniają niski całkowity koszt utrzymania. Ponadto mają stosunkowo niewielkie gabaryty, a za sprawą systemu chłodzenia cieczy gwarantują cichą i niezawodną pracę.

Co ważne, nowa seria jest kompatybilna z istniejącymi obiektywami Panasonic z technologią 3-Chip DLPTM, dzięki czemu możliwa będzie ich wymiana pomiędzy różnymi modelami. Projektory PT-RZ31K charakteryzuje wysoki współczynnik kontrastu na poziomie 20000:1 i zostały wyposażone w szereg technologii zapewniających jak najwyższą jakość obrazu. Wśród nich znajduje się procesor Real Motion, który oferuje częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz, gwarantując płynność obrazu oraz system optymalizacji obrazu (Detail Clarity Processor 5) służący precyzyjnemu odtwarzaniu szczegółów. Oprócz tego urządzenia są wyposażone w system Daylight View 3, który odpowiada za właściwą jasność obrazu i odtwarzanie kolorów, szczególnie podczas wyświetlania mappingów.

Projektory z serii RZ31K pozwalają na elastyczną instalację w zakresie 360 stopni, a dzięki technologii Digital Link umożliwiającą transmisję sygnałów wideo i sygnałów kontrolnych na dużą odległość przy pomocy pojedynczego kabla. Ponadto na potrzeby projekcji wykorzystujących wiele projektorów jednocześnie, modele oferują możliwość tworzenia kopii zapasowych ustawień początkowych, dopasowania krawędzi oraz kolorów, a także funkcję korekcji geometrycznej.

- Panasonic od dawna ma bardzo mocną pozycję na rynku najbardziej zaawansowanych projektorów – przeznaczonych dla dużych projekcji, skomplikowanych mappingów czy imprez masowych. Wprowadzenie technologii laserowej dla sektora rental & staging to ogromny krok naprzód, który pozwoli ograniczyć rozmiary projektorów i zwiększyć ich niezawodność, zapewniając jednocześnie doskonałą jakość i jasność obrazu - mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic. - Myślę, że model RZ31K ograniczy potrzebę wykorzystywania podczas eventów projektorów zastępczych, a w szczególności wymiany urządzeń podczas ich pracy. Ponadto niewielkie gabaryty i prostsza obsługa projektorów przełożą się na oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy, co z pewnością docenią pracownicy branży eventowej – dodaje Magdalena Przasnyska.