• Visual Technology

    Leading technology through innovation

    Wireless projection using iOS/Android SOLID SHINE DIGITAL LINK

Panasonic obchodzi 30-lecie w roli sponsora igrzysk olimpijskich

Panasonic dostarczy szeroką gamę rozwiązań i sprzętu do organizacji igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich Pjongczang 2018.

Panasonic Corporation, sponsor igrzysk olimpijskich i oficjalny partner igrzysk paraolimpijskich, przedstawił listę urządzeń i rozwiązań, które firma dostarczy na tegoroczne zawody w Pjongczang. Na mocy umowy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl), Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim (IPC) oraz Komitetem Organizacyjnym Pjongczang Panasonic ma zapewnić sprzęt audio-wizualny, który zostanie wykorzystany podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia igrzysk, a także w trakcie rozgrywek na arenach sportowych i w studiach nadawczych.

Panasonic pełni funkcję sponsora w ramach programu TOP (The Olympic Partner) już od 30 lat, od czasu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Calgary w 1988 roku. Przez ten okres firma zapewniała organizatorom imprezy swoje najnowocześniejsze rozwiązania AV. W tym roku, mając na uwadze sukces ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Rio, sprzęt AV i rozwiązania do mappingu Panasonic mają być wykorzystane jako podstawowa technologia podczas ceremonii otwarcia zaplanowanej na 9 lutego. Firma dostarczy między innymi około 80 projektorów o wysokiej jasności 30 000 lumenów PT-RZ31K i PT-RQ32K oraz mikser wideo 2ME AV-HS6000, a także pełną gamę systemów AV, które zostaną zainstalowane na Stadionie Olimpijskim na potrzeby otwarcia i zamknięcia imprezy. Oprócz tego w miejscach rozgrywek zamontowane zostaną systemy wideo oraz 42 monitory LED o łącznej powierzchni 1640 m².

Podczas igrzysk wykorzystany zostanie także profesjonalny sprzęt audio Panasonic, który firma, od czasu swego ponownego wejścia na ten rynek, rozwijała z myślą o Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018. Kolumny z serii RAMSA będą odpowiadać za dźwięk w czterech miejscach: na skoczni narciarskiej, trasie snowboardowej, w Yongpyong - ośrodku narciarstwa alpejskiego oraz w Parku Olimpijskim Gangneung.

W miejscach rozgrywania zawodów planowane jest też zainstalowanie systemu dystrybucji multiwideo oraz kamer 360 stopni. Będzie to próba wykorzystania tych rozwiązań, które docelowo mają zostać wdrożone podczas igrzysk w 2020 r.

Ponadto system produkcji wideo P2HD firmy Panasonic został wybrany jako sprzęt rejestrujący igrzyska w Pjongczang. Tym samym technologia cyfrowa firmy będzie już po raz trzynasty użyta jako oficjalny format nagrywania, licząc od Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 r. Oprócz tego Panasonic dostarczy swoje rozwiązania do Międzynarodowego Centrum Nadawczego (IBC). Wśród nich znajdzie się m.in. kamera AJ-PX5000G z kodekami AVC-ULTRA, zgodnymi z formatem kodowania H.264 / AVC do nadawania i wysyłania komercyjnych sygnałów wideo.

Sprzęt Panasonic na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang

uRZĄDZENIA

LICZBA
Systemy wielkoformatowych ekranów LED  dla 17 obiektów, ok. 42 ekrany o łącznej powierzchni 1640 m²
Profesjonalne systemy audio  dla 10 obiektów
Projektory na ceremonie otwarcia i zamknięcia igrzysk  ok. 80 
Pozostałe projektory ok. 154
Kamery dozorowe  ok. 1 079 
Kamkordery ok. 20

Przełączniki multiformatowe

ok. 16

 

Sprzęt dostarczony do centrum nadawczego IBC
urządzenia liczba
Rekordery HD  ok. 50 
Kamkordery ok. 50 
Monitory ok. 1000