• Visual System Solutions

Nowa wyjątkowa seria profesjonalnych wyświetlaczy od Panasonic

Panasonic wprowadził na rynek nowe wyświetlacze z serii LF8 i LF80. Są to profesjonalne monitory LCD zapewniające ciągłą pracę w trybie 24/7, stworzone z myślą o zwiększeniu wytrzymałości i jakości instalacji digital signage.

Jeszcze w tym miesiącu nowe serie wyświetlaczy Panasonic LF8 i LF80 będą w sprzedaży w rozmiarach 42, 49 i 55 cali. Urządzenia zapewniają jasność na poziomie 700-cd/m2 (LF80) i 500-cd/m2 (LF8) oraz szerokie kąty widzenia. Dodatkowo z myślą o instalacjach wieloekranowych wyróżnia je cienka ramka o grubości 6,3 mm oraz głębokość zaledwie 56,8 mm. Dzięki tym cechom mają unikalny wygląd i bez problemu wtopią się w wystrój wnętrza.

Monitory zastąpią serie LF6 i LF60. W przeciwieństwie do poprzednich modeli, LF8 i LF80 zostały wyposażone w funkcję przełączania awaryjnego (ang. Quick Failover and Failback). To oznacza, że jeśli w przesyłaniu głównych sygnałów wideo i audio wystąpi przerwa, system natychmiast to wykryje i przełączy się na sygnały zastępcze. Nowe modele pozwalają również na odtwarzanie wielu formatów wideo bezpośrednio z USB, oferują możliwość zasilania z portu USB, a także funkcję klonowania USB.

Urządzenia LF80 są kompatybilne z technologią Digital Link™, dzięki której sygnały wideo, audio i sterowania mogą być transmitowane za pomocą jednego kabla LAN na odległość do 100 metrów.

- To właśnie nowe funkcje, które wprowadzono do modeli LF8 i LF80 wyróżniają je spośród konkurencji. Do wyświetlenia materiałów nie jest potrzebny dodatkowy odtwarzacz, co upraszcza obsługę urządzeń, zaś funkcja przełączania awaryjnego zapewnia ich niezawodne działanie – mówi Maciej Morawski, Sales and Marketing Manager w Panasonic. – Dużym udogodnieniem w zarządzaniu złożonym systemem digital signage jest też darmowe oprogramowanie Panasonic pozwalające kontrolować pracę ponad 2000 wyświetlaczy. Z kolei jego rozszerzona wersja, czyli Early Warning Software (ET-SWA100) dodatkowo przewiduje i sygnalizuje potrzebę przeprowadzenia konserwacji, co pozwala uniknąć awarii i przestojów w pracy – dodaje Maciej Morawski.