• PT-JX200

    2.000lm

    XGA /1­-Chip DLP Laser

Nowy, jeszcze jaśniejszy projektor oświetleniowy od Panasonic

Panasonic wprowadził do oferty nowy model projektora Space Player o nazwie PT-JX200. Jest to hybrydowe rozwiązanie łączące funkcje projektora laserowego oraz reflektora oświetleniowego. Nowy model został wyposażony w oprogramowanie do zarządzania treścią, od poprzedników wyróżnia go także wyższa jasność na poziomie 2000 lumenów.

Space Player to urządzenie, które swoje budową przypomina reflektor, pełni jedna podwójną funkcję – zarówno oświetleniową, jak i projekcyjną. Zaletą urządzenia jest możliwość prostej instalacji na standardowych szynach oświetleniowych za pomocą jednego kabla. Ponadto nowy Sapce Player cechuje jasność 2000 lumenów i możliwość nieprzerwanej pracy do 20 000 godzin.

Urządzenie zostało zaprojektowane przede wszystkim z myślą o placówkach handlowych, restauracjach oraz muzeach. Można go wykorzystać na przykład do podświetlenia ekspozycji muzealnych, uzupełniając je jednocześnie o opisy eksponatów wyświetlane z projektora. Z kolei w restauracjach można za jego pomocą w ciekawy sposób wyświetlić menu lub inne obrazy tworząc niepowtarzalna atmosferę.

Space Player PT-JX200 wykorzystuje nowe oprogramowanie do zarządzania treścią, które pozwała na planowanie wyświetlanych materiałów, zarządzanie listą odtwarzania, automatyczne włączanie/wyłączanie zasilania, przełączanie źródła sygnału, a także odtwarzanie pokazu slajdów. Dodatkowo funkcja Memory Viewer umożliwia odtwarzanie treści z efektami przejścia oraz automatyczne odtwarzanie i obracanie obrazu. 

Wysoką rozdzielczość XGA zapewnia urządzeniu wysokiej jakości system obrazowania 1-chip DLP. Ponadto Space Player został wyposażony w funkcję dopasowania kolorów do projekcji z użyciem wielu urządzeń, pozwala przy tym wyświetlać obrazy we wszystkich kierunkach poniżej swojej osi poziomej. Dodatkowym atutem urządzenia jest brak filtra, dzięki czemu nie wymaga ono konserwacji.

Space Player można zainstalować na suficie oraz innych płaskich powierzchniach (stół, ściana), co zapewnia bardzo elastyczny montaż.

- Nowy model projektora laserowego Space Player można zintegrować ze standardowymi szynami oświetleniowymi. To oznacza, że użytkownicy mogą udoskonalić system audiowizualny niskim kosztem i w bardzo prosty sposób – mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic. – Space Player oferuje duże, jasne i barwne projekcje, które idealnie sprawdzą się w sklepach, restauracjach czy muzeach.

Więcej informacji na temat profesjonalnych rozwiązań wizualnych Panasonic można znaleźć pod adresem: https://business.panasonic.pl/systemy-wizualne/.