• Visual System Solutions

Najnowsza oferta Panasonic zaprezentowana podczas ISE 2016

Panasonic przedstawił w Amsterdamie swoje najnowsze rozwiązania profesjonalne w obszarze monitorów i projektorów. Wśród nowości znalazł się m.in. projektor laserowy o bardzo wysokiej jasności 28000 lumenów, monitory do tworzenia bezszwowych ścian wizyjnych – o wyjątkowo cienkiej 1,8-milimtrowej ramce, a także kompaktowe projektory laserowe z technologią 1-Chip DLPTM.

Największą atrakcją na stoisku Panasonic podczas tegorocznego ISE jest przedstawienie pt. „Robotic Experience" lub Robex, opracowane we współpracy z firmą XPION. Firmy połączyły dwie różne technologie, aby wzmocnić efekt wizualny poprzez dodanie ruchu. Aby to osiągnąć wykorzystano trzy niezwykle nowoczesne roboty, które poruszają się z trzema 98-calowymi ekranami 4K.

W obszarze projektorów profesjonalnych, Panasonic zaprezentował najjaśniejsze w swojej ofercie modele PT-RZ31K. Są to projektory 3-chipowe wykorzystujące technologię SOLID SHINE. Na rynku będą one dostępne wiosną 2016 r. w dwóch wariantach: o rozdzielczości WUXGA i SXGA +. Oba modele będą osiągały jasność obrazu na poziomie 28000 lumenów.

Aby projektory PT-RZ31K spełniły oczekiwania branży rental & staging, oferują możliwość długiej pracy bez konieczności konserwacji, dzięki czemu zapewniają niski całkowity koszt utrzymania. Ponadto są kompatybilne z istniejącymi obiektywami Panasonic z technologią 3-Chip DLPTM, dzięki czemu możliwa będzie ich wymiana pomiędzy różnymi modelami.

Panasonic zaprezentował również najlżejsze i najbardziej kompaktowe projektory laserowe w kategorii 10000 lumenów z technologią 1-Chip DLP. Seria oznaczona symbolem PT-RZ970 składa się z trzech modeli oferujących jasność na poziomie 10000 lumenów. Projektory te bazują na tych samych funkcjach i technologiach, które oferowała wielokrotnie nagradzana seria PT-RZ670, jednak nowe modele zapewniają około półtora raza wyższą jasność.

Z kolei z myślą o branży edukacyjnej i biznesowej Panasonic przedstawił trzy nowe projektory klasy 5000 lumenów: PT-RZ570, PT-FZ570, a także niewielki i lekki model PT-EZ590.

Panasonic uzupełniał również ofertę profesjonalnych wyświetlaczy m.in. o nową serię EF1, obejmującą modele o przekątnych 84, 75 i 32 cali. Ekrany są wyposażone w panele IPS i zaprojektowano je tak, by zapewniały jak najwyższą jakość obrazu, niezawodność i szeroką funkcjonalność.

Kolejną nowością na stoisku Panasonic jest seria BF1. Są to monitory interaktywne pozwalające na wyświetlanie wszelkiego rodzaju materiałów audiowizualnych bez koniczności podłączania komputera. Urządzenia oferują wysoką jakość obrazu, wyposażone są w powłokę antyrefleksyjną i pozwalają na korzystanie ze schematu kolorów Colour Universal Design (CUD), czyli takich, które mogą być łatwo zidentyfikowane przez każdego odbiorcę. Umożliwiają też bezprzewodowe transmitowanie różnych formatów multimedialnych z urządzeń zewnętrznych.

Istotną premierą podczas ISE była też prezentacja najnowszej technologii Panasonic o nazwie Light ID. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla systemów digital signage, które pozwala na przekazywanie informacji za pomocą światła emitowanego przez diody LED. W rozwiązanie będą wyposażone nowe profesjonalne wyświetlacze Panasonic, które również przedstawiono podczas targów. To oznacza, że w miejscu, gdzie znajdzie się monitor wysyłający sygnał, każdy klient lub przechodzień będzie mógł odczytać zakodowane informacje o produkcie w sklepie czy też eksponacie w muzeum.

- Targi ISE są dla nas bardzo istotnym wydarzeniem i co roku nasze stoisko z rozwiązaniami wizualnymi jest coraz większe. Podczas tegorocznej edycji prezentujemy bardzo szeroką ofertę profesjonalnych projektorów i monitorów. Mogę z całą pewnością stwierdzić, że obecnie nasze portfolio jest kompletne i każdy użytkownik znajdzie w nim rozwiązanie spełniające jego oczekiwania – mówi Jan Markus Jahn, Director of Panasonic Visual System Solutions w Panasonic.

Najnowsze rozwiązania wizualne Panasonic można oglądać podczas trwających targów ISE w Amsterdamie, na stoisku firmy 1-H20, od 9 do 12 lutego 2016 r.

Więcej informacji na temat rozwiązań wizualnych Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/systemy-wizualne/.