• Visual System Solutions

FuoriSalone 2018: Panasonic świętuje swoje 100-lecie

W Medialonie podczas festiwalu FuoriSalone Panasonic obchodzi setną rocznicę swojego istnienia. W ramach wydarzenia firma prezentuje instalację o nazwie “Air Inventions”.

Instalacja zaprojektowana przez Panasonic Design stanęła na centralnym dziedzińcu Palazzo di Brera w Mediolanie. Jest to pawilon o średnicy 20 metrów w kształcie gigantycznej kropli wody. Do jego stworzenia wykorzystano między innymi najnowsze technologie klimatyzacyjne firmy, w tym Silky Fine Mist, urządzenie rozpylające delikatną mgiełkę oraz oczyszczacz powietrza Nanoe X. W ten sposób w sercu Mediolanu powstała przestrzeń, w której zwiedzający mogą odetchnąć najczystszym jak to tylko możliwe powietrzem.

Jednoczenie technologie klimatyzacyjne zainstalowane w Air Inventions połączono z rozwiązaniami AV Panasonic dzięki czemu całość zapewnia widzom doznania wizualne, dźwiękowe i sensoryczne. Wykorzystano między innymi panoramiczne projektory laserowe Panasonic PT-RQ32 o jasności 27 000 lumenów, które wyświetlają obrazy 4K na powierzchni i wewnątrz ogromnej instalacji. Urządzenia połączono ze specjalnymi obiektywami typu "rybie oko" ET-D3LEF70, co umożliwia wyświetlanie kopułowych projekcji w wysokiej rozdzielczości, tak by widzowie mogli poczuć się zanurzeni w obrazie.

Ideą instalacji jest zaprezentowanie koncepcji „Przejścia” („Transitions”), która przyświeca obchodom 100-lecia Panasonic. Firma podkreśla swoje wieloletnie doświadczenie i przywiązanie do tradycji, a jednocześnie gotowość do stawienia czoła wyzwaniom przyszłości.

- Na tegorocznym Milan Design Week zapraszamy zwiedzających do doświadczenia przestrzeni wszystkimi zmysłami. Za pomocą instalacji Air Inventions chcemy pokazać, jak zmienia się podejście do projektowania, od tworzenia namacalnych przedmiotów do kreowania przestrzeni przy użyciu elementów niematerialnych, takich jak powietrze - mówi Shigeo Shirai, dyrektor w Panasonic Appliances Design Centre.

Podczas Milan Design Week ogłoszono również otwarcie nowej siedziby Panasonic Design zlokalizowanej w Kioto.

Instalację Air Inventions oglądać można w Mediolanie (Palazzo di Brera, Via Brera 28) od wtorku, 17 kwietnia do niedzieli, 22 kwietnia 2018 r. w godzinach 11:00-21:00.

Więcej informacji na temat systemów wizualnych Panasonic można znaleźć na stronie https://business.panasonic.pl/systemy-wizualne/.