• Visual System Solutions

Panasonic zaprezentuje nowości podczas ISE 2015

Podczas zbliżających się targów ISE 2015 Panasonic zaprezentuje najnowszą ofertę swoich rozwiązań wizualnych dedykowanych dla biznesu. Wśród nowości pojawi się projektor 4K, projektory laserowe osiągające najwyższą jasność w swojej klasie, a także następca modelu PT-DZ21K.

Na swoim stoisku, którego powierzchnia zostanie powiększona do 600 m2 Panasonic przedstawi także nowo opracowane rozwiązanie do zdalnego monitorowania i zarządzania systemami wizualnymi. Zademonstrowane zostaną wyniki testu przeprowadzonego z jednym z brytyjskich uniwersytetów, który wykorzystał system wczesnego ostrzegania opracowany przez Panasonic w połączeniu z technologią M2M.

- ISE jest centralnym punktem naszych działań marketingowych w ciągu roku. Jest to dla nas idealne miejsce, aby przedstawić pełną ofertę projektorów i wyświetlaczy, także w połączeniu z produktami dostarczanymi przez inne podmioty. Pozwala to nam zademonstrować prawdziwą moc rozwiązań audiowizualnych do zastosowania na przykład w miejscach publicznych czy też edukacji - mówi Jan Markus Jahn, dyrektor Visual System Solutions. - Nasza technologia pomaga klientom z wielu sektorów w poprawianiu komunikacji i wzmacnianiu marki, a także umożliwia im dotarcie do nowych klientów. Jednym z takich przykładów jest branża motoryzacyjna, gdzie nasze ekrany, dzięki znakomitej jakości obrazu i łatwości konfiguracji zyskały dużą popularność w salonach dealerskich - dodaje Jan Markus Jahn.

Panasonic jest liderem w wykorzystaniu laserowego źródła światła w rozwiązaniach projekcyjnych i zamierza dalej uzupełniać linię wysokiej jasności projektorów laserowych, które nie wymagają konserwacji.

- Nasi klienci coraz częściej wykorzystują projektory z laserowym źródłem światła, które zapewniają długotrwałą wydajność, wysoką jasność i bardzo dokładne odwzorowanie barw. Widzimy szczególne zainteresowanie tymi urządzeniami ze strony sektora edukacyjnego i turystycznego, gdzie projektory często są eksploatowane przez dłuższy czas, a brak konieczności ich konserwowania sprawia, że są dla nich atrakcyjną propozycją - dodaje Jan Markus Jahn.

Rok od zaprezentowania 98-calowego profesjonalnego wyświetlacza 4K, Panasonic przedstawi podczas ISE pierwszy projektor 4K.

- Projektor 4K będzie flagowym modelem w naszej najnowszej ofercie systemów wizualnych. Zaprezentujemy projektor do wykorzystania w dużych przestrzeniach, który jako pierwszy w branży został wyposażony w rozdzielczość czterokrotnie wyższą od Full HD. Uzupełni on naszą dotychczasową linię produktów emisyjnych 4K, kamer wideo, telewizorów i monitorów, pozwalając w pełni wykorzystać możliwości 4K - uzupełnia Jan Markus Jahn.

Głównym punktem wystawy Panasonic będzie następca projektora PT-DZ21K, wiodącego pod względem jasności modelu, który był wykorzystany między innymi podczas inauguracji Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

- Projektor DZ21K stał się nieodłącznym elementem w organizacji dużych imprez. Ostatnio był używany podczas premiery albumu Coldplay „Ghost Stories", a także w trakcie 555 rocznicy założenia Bukaresztu - mówi Jan Markus Jahn. - Udoskonalenie modelu, który jest wiodący na rynku to zawsze wyzwanie, ale sądzimy, że udało nam się to zrobić i nie możemy się doczekać, aby wprowadzić nowy projektor na rynek.

Panasonic zaprezentuje na targach ISE 2015 najbardziej interesujące studia przypadków, a także możliwości wykorzystania najnowszych technologii do obsługi imprez na żywo. Produkty Panasonic będzie można zobaczyć od 10 do 12 lutego 2015 r. w Amsterdam RAI na stoisku firmy 1-P20.

Więcej informacji na temat systemów wizualnych Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl.