Current language: Polski

W jaki sposób firma Panasonic uzyskuje niesłychaną jakość projekcji?

Technologia Real Motion Processor gwarantuje w pełni płynne obrazy

Wykorzystuje ona skomplikowane algorytmy w celu stworzenia trzech dodatkowych klatek każdego obrazu, dzięki czemu zwiększa liczbę klatek na sekundę z natywnych 60 do 240. W efekcie powstaje niezwykle płynny i realistyczny obraz. Jest to szczególnie przydatne w przypadku emitowania wydarzeń sportowych oraz innych filmów z szybko poruszającymi się obiektami. Co więcej, obrazy o częstotliwości do 240 Hz*1 można wyświetlać jednocześnie za pośrednictwem wyjść SDI, DVI-D i HDMI*2*3. Udoskonalony silnik optyczny zwiększa ostrość, dzięki czemu wyświetlane obrazy wyglądają na autentyczne pod względem rozdzielczości, kontrastu i płynności.

*1 Odświeżanie zależy od częstotliwości skanowania w pionie. Należy pamiętać, ze współczynnik próbkowania obrazu o częstotliwość 240 Hz jest zmniejszany z powrotem do 60 Hz podczas wyświetlania w rozdzielczości 4K+.
*2 Gniazda HDMI i DVI-D są dostępne tylko w przypadku opcjonalnych płytek SLOT NX. Do wyświetlania obrazów z częstotliwością 240 Hz z kilku wejść jednocześnie wymagane są dwie takie same płytki.
*3 Regulacja geometryczna i zestaw dodatkowy nie są obsługiwane w przypadku jednoczesnego przesyłania sygnału wejściowego wideo.

 

Technologia Quad Pixel Drive przekracza standard 4K

Urządzenie PT-RQ13K osiąga rozdzielczość wyższą niż 4K dzięki zastosowaniu niezwykle szybkiego chipu DMD (2560 × 1600 pikseli, WQXGA), który przemieszcza każdy piksel w pionie i poziomie, przez co czterokrotnie zwiększa ich liczbę. Wraz z technologią Real Motion Processor umożliwiającą uzyskanie częstotliwości 240 Hz technologia Quad Pixel Drive generuje zapierające dech w piersiach obrazy w rozdzielczości 5120 × 3200 (4K+, 16:10) z zachowaniem ich naturalnej ostrości i jasności. Obraz jest nie tylko niezwykle płynny i wiernie odwzorowany, ale dodatkowa szczegółowość powoduje, że jest on czytelny nawet w wypadku drobnych tekstów w treściach prezentacji i wykładów.

Technologia czterokrotnego zwiększania liczby pikseli

Przemieszczanie pikseli w pionie i poziomie umożliwia uzyskanie obrazu o niesamowicie dużej rozdzielczości wykraczającej poza standard UHD.

Nowa technologia Real Motion Processor

Wyjątkowa technologia firmy Panasonic służąca do generowania obrazów o częstotliwości 240 Hz i rozdzielczości do 5120 × 3200 pikseli (16:10) gwarantuje płynne odtwarzanie szybkich sekwencji obrazów w standardzie 4K+.

 

Technologia Frame Creation redukuje rozmycie

Dzięki zastosowaniu wyjątkowego szybkiego chipu Real Motion Processor firmie Panasonic udało się udoskonalić silnik optyczny stosowany w serii PT-DZ21K2, aby poprawić wydajność ostrości, rozdzielczości, kontrastu i płynności obrazu. Technologia Real Motion Processor tworzy dodatkowe klatki obrazu z interpolacją w celu uzyskania częstotliwości 120 Hz. Powstały tym sposobem obraz jest niezwykle płynny i realistyczny. Co więcej, obrazy o częstotliwości 120 Hz* można wyświetlać jednocześnie z wyjść Dual-link 3G-SDI, DVI-D i HDMI.

* Liczba klatek na sekundę zależy od częstotliwości sygnału wejściowego. PT-DW17K2 obsługuje odtwarzanie z maksymalną częstotliwością 60 Hz