Current language: Polski
  • Visual System Solutions

PANASONIC PRZEDSTAWIA NOWĄ LINIĘ KAMER PTZ

Zapewnianie wciągającej komunikacji wideo z wysokiej jakości wideo 4K, płynnym pionowym i poziomym ruchem nowego zastrzeżonego silnika „direct drive” oraz nawet 24-krotnym zoomem optycznym.

Panasonic ogłosił odświeżenie swojej wiodącej na rynku serii kamer PTZ o pięć nowych modeli, aby sprostać potrzebom rynku.

Zintegrowane kamery 4K AW-UE80W/K, AW-UE50W/K, AW-UE40W/K, AW-UE20W/K oraz zintegrowana kamera HD AW-HE20W/K będą wprowadzane na rynek sekwencyjnie począwszy od pierwszego kwartału 2022 roku. kamery mają nowy, opatentowany system napędu bezpośredniego oparty na własnej technologii firmy Panasonic, zapewniający ciche i płynne kierunki pionowe i poziome.

Ponieważ organizacje musiały dostosować się do przyspieszonego środowiska cyfrowego, jakość transmisji wideo stała się szczególnie ważna w branży edukacyjnej, korporacyjnej, wydarzeń na żywo i transmisji. Dzięki wyraźnym obrazom i dynamicznej produkcji obrazów, które można uzyskać tylko dzięki ruchom panoramowania, pochylania i powiększania firmy Panasonic, można poprawić jakość komunikacji online i wzmocnić poczucie obecności, nawet gdy nie odbywa się to twarzą w twarz. Modele AW-UE40, AW-UE50 i AW-UE80 będą miały 24-krotny zoom optyczny i maksymalnie 36-krotny zoom inteligentny, a także kąt widzenia 74,1 stopnia, co pozwoli na obsługę zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Najnowsza generacja optycznej stabilizacji obrazu (OIS) zapewnia doskonałą stabilność. Wszystkie kamery będą obsługiwać PoE, umożliwiając rozwiązanie z jednym kablem, w którym wideo i audio, sterowanie i zasilanie mogą być dostarczane do iz kamery za pośrednictwem jednego połączenia Ethernet. Obsługiwane będą najnowsze protokoły wideo oparte na protokole IP, w tym NDI|HX w wersji 2 oraz, w przypadku AW-UE80, pełne pasmo NDI. Protokół SRT będzie również obsługiwany wraz z RTMP i RTMPS. AW-UE80 będzie również obsługiwać protokół FreeD, aby zapewnić integrację z systemami AR i VR wraz z funkcjami wideo 4K/50p. AW-UE20W/K z obsługą 4K i zintegrowana kamera HD AW-HE20W/K to podstawowe kamery PTZ wyprodukowane specjalnie dla rynków korporacyjnych i szkolnictwa wyższego. Oba modele będą wyposażone w obiektyw szerokokątny, najnowsze certyfikaty protokołu IP oraz łączność SDI, HDMI, USB i IP.

Panasonic oferuje cały ekosystem rozwiązań umożliwiających płynne wprowadzanie nowych kamer PTZ do istniejących systemów kamer. Obejmuje to korzystanie ze zdalnych kontrolerów kamer, scentralizowanego oprogramowania sterującego PTZ Control Center oraz oprogramowania do automatycznego śledzenia prezentacji i wykładów, które umożliwia rozpoznawanie twarzy i wykrywanie ludzkiego ciała.

„Kamery Panasonic PTZ są najczęściej używane na świecie[1] i spełniają potrzeby klientów, którzy fotografują wszystko, od rządów krajowych po e-sporty. Ostatnio były używane w obiektach Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich Tokyo 2020, w tym na Japan National Stadium i Tokyo Aquatics Centre – powiedział Guilhem Krier, dyrektor ds. rozwoju nowych biznesów i rynków w jednostkach biznesowych MEBD i DSC w Panasonic. „Uważnie wysłuchaliśmy opinii naszych klientów. W związku z tym wierzymy, że nowe modele zapewniają naszym klientom elastyczność w łatwym doborze kamery PTZ najlepiej dopasowanej do ich potrzeb. Nowe kamery PTZ to prawdziwe rozwiązanie typu „plug and play”.

 

Więcej informacji na temat produktów Panasonic Broadcast i ProAV można znaleźć na stronie:

•AW-UE80W/K: https://pro-av.panasonic.net/en/products/aw-ue80/

•AW-UE50W/K, AW-UE40W/K: https://pro-av.panasonic.net/en/products/aw-ue50-40/

•AW-UE20W/K: https://pro-av.panasonic.net/en/products/aw-ue20/

•AW-HE20W/K: https://pro-av.panasonic.net/en/products/aw-he20/[SL1] 

[1] Na podstawie udziału marki w globalnej sprzedaży Futuresource PTZ Camera Report 2020.

 [SL1]Postaramy się przygotować strony internetowe UE do 11 października, więc udostępnimy linki. Jeśli nie, pozostaniemy przy wersjach japońskich.