Technologia 4K

W miejscach publicznych pojawia się obecnie coraz więcej monitorów wielkoformatowych. Wobec ich coraz większych rozmiarów rozdzielczość Full HD niejednokrotnie okazuje się niewystarczająca do wyświetlenia subtelnych szczegółów. Monitory profesjonalne firmy Panasonic wyposażono w specjalne technologie, które poprawiają rozdzielczość oraz odwzorowanie kolorów. Rozwiązania Panasonic 4K świetnie radzą sobie z wielkoformatowym wyświetlaniem obrazów cyfrowych.

Oszałamiająca jakość 4K firmy Panasonic — w najdrobniejszych szczegółach

  Za sprawą wysokiej rozdzielczości wynoszącej około 8 290 000 pikseli, czterokrotnie większej niż w technologii Full HD, obraz jest niezmiernie szczegółowy.
 

 

Wyświetlane obrazy zawierające duże ilości danych są również ostre i wyraźne.
Obrazy bez problemu mieszczą się na pojedynczym ekranie, dzięki czemu oglądający widzą je w całości, a nie we fragmentach, mogąc spokojnie skupić się na treści.

 

Obrazy w rozdzielczości Ultra HD na wielkim ekranie.

Dynamiczne, wielkoformatowe, realistyczne obrazy o zachwycającym oczy bogactwie szczegółów.

Stosowana w miejscach, gdzie obrazy są często oglądane z bliska i w powiększeniu, technologia 4K pozwala tworzyć niezwykle sugestywne wrażenia. Doskonale nadaje się do wyświetlania cyfrowych informacji wizualnych w obiektach handlowych, gdy celem jest przyciągnięcie uwagi przechodniów.

 

Znakomita kompensacja obrazu także ze źródeł innych niż 4K

Technologia przetwarzania obrazu nowej generacji firmy Panasonic (procesor Detail Clarity3*) odtwarza również zawartość o rozdzielczości innej niż 4K, taką jak obrazy Full HD i dane przesyłane z komputera, z najwyższą jakością obrazu.

*Częstotliwość i poziom sygnałów wejściowych są optymalizowane w kierunku zarówno poziomym, jak i pionowym, zapewniając wyraźny, piękny obraz.

Po dokonaniu dwuwymiarowej analizy częstotliwościowej sygnału wideo każdej sceny na podstawie uzyskanych informacji dotyczących dystrybucji elementów wizualnych o bardzo wysokich, wysokich, średnich i niskich częstotliwościach opracowany przez firmę Panasonic wyjątkowy układ korekcji obrazu optymalizuje każdą część wyświetlanego obrazu.

 

Różne interfejsy do obsługi sygnałów wejściowych wideo 4K/60p

Zgodne z technologią 4K modele urządzeń firmy Panasonic są standardowo wyposażone w interfejs obsługi sygnałów wejściowych wideo 4K/60p. Oprócz portów HDMI sygnały wejściowe wideo 4K/60p obsługują także zainstalowane złącza DisplayPort. Dzięki temu można wyświetlać obraz z rozmaitych urządzeń zgodnych z technologią 4K. Możliwa jest także obsługa połączeń SDI za pomocą opcjonalnych skrzynek zaciskowych z interfejsem 3G-SDI.

Oferowanym przez firmę Panasonic wyświetlaczom LCD o rozdzielczości 4K przyznano certyfikat Crestron® 4K

Terminal połączeń* Seria LQ

Linia produktów firmy Panasonic o rozdzielczości 4K

Ekrany LCD o rozdzielczości 4K UHD
TH-98LQ70/TH-84LQ70/TH-98LQ70L/TH-84LQ70L

Trzychipowy projektor z systemem DLP™ o rozdzielczości 4K+
PT-RQ13K