Zastosowania w branży

Zabierz urządzenia elektroniczne w trasę

Jak wybrać stacje dokujące do pojazdów, aby zmaksymalizować produktywność

Kiedy laptop lub tablet staje się czymś więcej niż tylko kolejnym urządzeniem? To proste — gdy jest zamontowany w jednym z Twoich pojazdów użytkowych.

Wystarczy o tym pomyśleć. Pewnie zamocowany laptop lub tablet zmienia flotę w mobilne biura lub stacje robocze. Dzięki usprawnionej łączności, zintegrowanym rozwiązaniom zarządzania energią i możliwościom zarządzania pracą urządzenia mogą pomagać pracownikom w codziennych zadaniach, zapewniając stały dostęp do kluczowych informacji i aplikacji używanych w biurach stacjonarnych.

Wybór pojazdowego rozwiązania dokująco-mocującego powinien być dobrze przemyślaną decyzją.

Należy uwzględnić:

  • cele organizacyjne,
  • bezpieczeństwo operatorów,
  • rodzaj świadczonych usług,
  • rodzaj zadań wykonywanych przez pracowników mobilnych,
  • oczekiwania związane z ceną wsparcia technicznego.

Produktywność zawsze i wszędzie 

Właśnie według tych czynników policja w Hertfordshire podjęła decyzję, szukając sposobu na diametralną zmianę sposobu pracy.

Potrzebowano rozwiązania w odpowiedzi na kluczowe pytanie.

Jak wyposażyć samochody patrolowe w najnowsze technologie mobilne, by podnieść wydajności policjantów i umożliwić im spędzanie większej ilości czasu w terenie?

Policja zwróciła się do zespołu Panasonic ProServices — który blisko współpracował z partnerem samochodowym policji, firmą Vauxhall Special Vehicles — z prośbą o opracowanie spersonalizowanego rozwiązania dokującego.

Policji zależało na zainstalowaniu najnowszych tabletów Panasonic Toughpad FZ-G1 w 170 pojazdach policyjnych Vauxhall, tak by policjanci mieli sprawny dostęp do swoich własnych mobilnych posterunków z pełną łącznością.

Po umieszczeniu w stacji dokującej urządzenie Toughpad firmy Panasonic — wyposażone w najnowszy system operacyjny Windows 8 — jest dostępne z poziomu ekranu dotykowego w kabinie pojazdu. Dzięki wbudowanej zaawansowanej antenie i łączności 4G policjanci mają dostęp do szybkiego Internetu zarówno w samochodach, jak i w promieniu 100 m wokół pojazdów.

„Opinie są niesamowicie pozytywne” — powiedział główny inspektor dochodzeniowy Damien Kennedy. „Policjanci mówią, że to najlepsza technologia, jakiej używano w policji od dekady. Zalewają nas historie o tym, jak

urządzenia pomagają odnaleźć zaginionych ludzi z demencją, odzyskać skradzione pojazdy czy zapobiec przestępstwom. Tablety Toughpad i powiązana z nimi technologia umożliwiają nam pomaganie społeczeństwu oraz wykrywanie przestępstw i zapobieganie im w sposób, który dotąd był poza naszym zasięgiem”.

Taka wydajność będąca bezpośrednim wynikiem stosowania technologii od Panasonica nie ogranicza się jednak wyłącznie do sektora publicznego. Zapewniamy lepszy dostęp do aplikacji w terenie pracownikom terenowym w całym kraju. 

„Chcieliśmy sprawić, aby po dotarciu na miejsce pojazd stawał się dla inżyniera biurem. Urządzenie Panasonic Toughbook CF-19 jest bezpiecznie zamontowane w stacji dokującej w niewidocznym miejscu z tyłu pojazdu. W kabinie kierowcy znajduje się ekran, klawiatura i głośniki, których można używać, gdy pojazd nie jest w ruchu. Cały system jest podłączony do anteny w pojeździe, która zapewnia wydajną łączność przez sieć 3G podczas pracy w terenie oraz umożliwia dokonywanie aktualizacji przez sieć WLAN, gdy pojazd znajduje się w bazie firmy”.

Andrew Pettiford, kierownik ds. transportu, Wales & West Utilities.

 

Wydajność to oczywiście zaledwie jeden z czynników do uwzględnienia podczas podejmowania decyzji dotyczących sposobu i miejsca montażu stacji dokującej w pojeździe użytkowym. Więcej informacji można znaleźć w szczegółowym raporcie opublikowanym niedawno przez firmę Panasonic.