Dostawcy i operatorzy mediów

Toughbook — specjalistyczne rozwiązanie dla sektora użyteczności publicznej

Dział Panasonic Toughbook od lat ściśle współpracuje z najlepszymi przedstawicielami sektora użyteczności publicznej, aby lepiej zrozumieć specyfikę wyzwań, z jakimi zmagają się nasi klienci.

Dlaczego?

Abyśmy mogli dostarczyć idealne, wzmocnione i odpowiednio dostosowane mobilne rozwiązania obliczeniowe dla Twojej branży.

Pracownicy sektora użyteczności publicznej oraz pracownicy terenowi zwłaszcza dziś potrzebują:

 • błyskawicznego dostępu do informacji cyfrowych — z dowolnego, nawet najbardziej odległego miejsca;
 • bezwzględnej gwarancji bezpieczeństwa;
 • urządzeń, które sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach;
 • łączności, na której mogą polegać — nawet w trasie;
 • baterii wystarczającej podczas wydłużonych dyżurów (lub podczas kilku zmian) oraz umożliwiającej samodzielną wymianę.

Krótko mówiąc, potrzebują najwyższej niezawodności, wyjątkowej elastyczności i bezkonkurencyjnej wydajności.

A to właśnie gwarantują urządzenia Toughbook i Toughpad.

 

To dobra wiadomość dla sektora użyteczności publicznej, który wyróżnia się najwyższą liczbą zgłoszeń naprawy urządzeń. Według niedawnych badań IDC około 15% wszystkich respondentów z sektora użyteczności publicznej potwierdziło, że ich tablety, notebooki lub urządzenia przenośne wymagały naprawy z uwagi na uszkodzenia fizyczne w okresie ostatnich 12 miesięcy.​

 

Od inteligentnych urządzeń bezprzewodowych i zabezpieczeń po technologie zwiększające produktywność i pojazdy skomunikowane — nasze trwałe urządzenia przenośne i usługi wsparcia pomagają w osiągnięciu wyższej wydajności w sektorze użyteczności publicznej na nieosiągalne wcześniej sposoby.

Krótszy czas reakcji

Krótszy czas przestojów 

Wyższa jakość napraw

Najwyższa jakość obsługi klienta

Niższe koszty

Wyższa dochodowość 

Consumer vs. rugged – which is really<br>cheaper in the medium-term?

Urządzenia konsumenckie a urządzenia klasy rugged — które są naprawdę tańsze w średniej perspektywie czasowej?

Row call to action
Supermarkets

Twoje biuro w trasie dzięki pojazdom skomunikowanym 

Row call to action
Retail stores

Jakie wymagania musi spełniać urządzenie? 

Row call to action
Hospitality

Szukasz gotowego rozwiązania czy urządzenia dostosowanego do konkretnych potrzeb? 

Row call to action

 

Wózków widłowych

Komputery do flot wózków widłowych

Wózki widłowe są istotnym elementem każdego magazynu. Wybór komputerów montowanych w wózkach widłowych stanowi kluczową inwestycję w płynne i wydajne prowadzenie działalności, bez względu na wielkość floty.

Korzyści z używania skomunikowanych wózków widłowych są liczne i dobrze znane w branży. Dzięki ciągłemu dostępowi do precyzyjnych informacji przesyłanych w czasie rzeczywistym z centralnego systemu zarządzania, operatorzy mogą wydajniej wykonywać zadania takie jak podnoszenie i odkładanie produktów, zarządzanie magazynem lub śledzenie i rejestrowanie zasobów.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania komputerów do floty, tak by podjęta decyzja była najbardziej korzystna dla firmy zarówno teraz, jak i w przyszłości?

Oto najważniejsze pytania do rozważenia:

Are you looking for a fixed computer or a flexible mobile device that can move between vehicles?

Czy komputery mają być zamontowane na stałe w jednym wózku widłowym, czy mają umożliwiać przenoszenie między wieloma pojazdami?

Row call to action
Supermarkets

Czy wystarczy komputer klasy konsumenckiej, czy potrzeba bardziej odpornego urządzenia?

Row call to action
Retail stores

Jakie wymagania musi spełniać urządzenie?

Row call to action
Hospitality

Szukasz gotowego rozwiązania, czy potrzebujesz urządzenia dostosowanego do konkretnych potrzeb?

Row call to action

 

 

Handel

Nowe pojęcie sprzedaży detalicznej

Wielofunkcyjne rozwiązania do najróżniejszych zastosowań w sklepach. 

Wzmocnione tablety Toughpad i elektroniczne terminale sklepowe firmy Panasonic zapewniają produktywność, o jakiej nawet nie marzą użytkownicy standardowych urządzeń. Świetnie sprawdzają się w każdym otoczeniu — w sklepie, w restauracji, na terenie zewnętrznym czy w magazynie — dzięki czemu stanowią idealne narzędzie pracy we wszystkich zastosowaniach związanych ze sprzedażą detaliczną.

Najważniejsze jest to, że, umożliwiają sprzedawcom wielokanałową obsługę klientów, która jest niezbędna w każdej chcącej odnosić sukcesy firmie. Jeszcze zanim klient przybędzie na miejsce, urządzenia generują serię płynnych, zintegrowanych interakcji, łącząc rzeczywisty proces sprzedaży z jego cyfrowymi aspektami.

 • Firma Panasonic oferuje menedżerom sprzedaży i ich pracownikom solidne i dostosowane do indywidualnych wymagań urządzenia z bardzo czytelnymi wyświetlaczami, które świetnie sprawdzają się przy przyjmowaniu zamówień w takich miejscach jak sieci restauracji czy restauracje szybkiej obsługi.
 • Dzięki urządzeniom Toughpad, zespół sprzedażowy ma dostęp do aktualnych informacji, co pozwala szczegółowo odpowiedzieć na wszelkie pytania klientów i tym samym maksymalnie zwiększyć szanse na sprzedaż usługi.
 • Wzmocniona konstrukcja sprawia, że urządzenia Toughpad są wytrzymałe, a jednocześnie lekkie i mobilne, dzięki czemu idealnie sprawdzają się zarówno w punktach sprzedaży, jak i w magazynach.
 • Długi czas pracy na baterii, wbudowane czytniki kodów kreskowych i pełna wersja systemu Windows pozwalają sprzedawcom na zarządzanie wieloma aplikacjami z poziomu jednego urządzenia.
 • Zestaw specjalistycznych urządzeń dokujących umożliwia bezpieczne transportowanie tabletów Toughpad, używanie ich w ruchu oraz zastosowanie w roli elektronicznych terminali sklepowych. 
 • Elektroniczne terminale sklepowe Panasonic są zaprojektowane z myślą o dzisiejszych potrzebach na rynku i pomagają sprzedawcom w wykonywaniu codziennych zadań. Są kompatybilne z różnymi systemami operacyjnymi Microsoft Windows, wielofunkcyjne, elastyczne i modułowe — doskonałe do sklepów, restauracji szybkiej obsługi i innych lokali z branży gastronomiczno-hotelarskiej. 

 

Urządzenia Toughbook i Toughpad w sprzedaży detalicznej

Zařízení rychlého občerstvení a řetězce restauracíacíacíací

Restauracje sieciowe i szybkoobsługowe

Nasze rozwiązania z zakresu sprzedaży detalicznej zapewniają płynną i elastyczną realizację zadań w miejscach, w których presja czasu i wydajności to standardowy aspekt pracy.

Supermarkety

Supermarkety

W miejscach, w których obsługa klienta to podstawa, technologia firmy Panasonic upraszcza liczne zadania, procesy i obowiązki personelu.

Punkty sprzedaży detalicznej

Wdrożenie rozwiązań firmy Panasonic z zakresu komputerowego przetwarzania danych i przenośnych terminali sklepowych zapewnia najwyższą jakość.

Hotelové službyužbyužbyužby

Hotelarstwo

Zapewnij klientom idealną obsługę dzięki technologii, która podniesie poziom każdej wizyty w Twojej firmie.

¹ Przetestowane przez krajowe niezależne laboratorium testowe, zgodnie z rozdziałami 13.4, 13.6.2, 14.2.5 i 14.3 normy IEC 60529.
Inżynieria

Zmiana sposobu działania branży inżynieryjnej

Z pracą w branży inżynieryjnej nieodłącznie wiąże się konieczność działania w trudnych i nieprzyjaznych warunkach. Pracownicy wszystkich specjalności w tej branży potrzebują dostępu do danych, schematów i dokumentów w tych niesprzyjających warunkach.

I tu sprawdza się Toughbook z procesorem procesor Intel® Core™ i5 vPro™.

Dzięki jego nadzwyczajnej łączności, wydajności, przenośności i wyjątkowej trwałości, specjaliści z twojej branży mogą osiągnąć w swoim zawodzie znacznie więcej. Papierowe dokumenty stają się niepotrzebne. Warunki pogodowe: deszcz, śnieg lub jaskrawe słońce nie przeszkadzają w pracach i nie powodują niepotrzebnych przestojów. Nie ma już potrzeby stosowania wielu urządzeń.

Toughbooki bez problemu pomagają firmom inżynieryjnym w zwiększeniu wydajności, efektywności i zyskowności.

A my chcielibyśmy pokazać Ci, jak Toughbook może z Tobą współpracować.

Jak już pomaga organizacjom podobnym do Twojej. I jak może Cię wesprzeć w sprostaniu głównym wyzwaniom Twojej branży.

¹Tested by a national independent third party test lab following IEC 60529 Sections 13.4, 13.6.2, 14.2.5 and 14.3.
Produkcja

Zyskaj przewagę nad konkurencją dzięki naszym rewolucyjnym cyfrowym urządzeniom

W firmie Panasonic ściśle współpracujemy z decydentami w zakresie produkcji, aby naprawdę zrozumieć wyzwania, które przed Tobą stoją.

Klienci mają dziś bardzo wysokie wymagania: oczekują jak najwyższej jakości za najniższą cenę, a także najbardziej nowoczesnych funkcji dostosowanych do indywidualnych wymagań w jak najkrótszym czasie.

Aby zachować przewagę nad konkurencją, producenci muszą maksymalnie uprościć swój system pracy i skrócić kosztowny czas przestojów. Nie mogą przy tym zapominać o jakość produktów.

Dlatego tak ważna jest obecnie cyfryzacja operacji za pomocą komunikacji maszyna-maszyna.

77% firm z branży produkcyjnej, które zdecydowały się na zakup tabletów, zauważyło znaczny wzrost produktywności. *

* Na podstawie danych z publikacji pt. „Tablets and the European Productivity Revolution” („Tablety i europejska rewolucja w zakresie wydajności”), 2014.

Wybór odpowiedniego rozwiązania z zakresu komputerów przenośnych jest jednak niezwykle istotny dla powodzenia firmy.

Wytrzymałe urządzenia Toughbook i Toughpad firmy Panasonic sprawdzają się doskonale w takich zastosowaniach jak:

linie produkcyjne;

obsługa techniczna, naprawy i remonty (MRO);

zarządzanie gospodarką magazynową produkcji.

Oto kilka niezbędnych informacji, które pozwolą Ci upewnić się, że dokonujesz właściwej, długoterminowej inwestycji umożliwiającej płynne i wydajne funkcjonowanie Twojej firmy.

Oto niektóre z najistotniejszych pytań, które powinieneś sobie zadać:

Why go digital?

Dlaczego warto zastosować cyfryzację?

Row call to action
Supermarkets

Czy wystarczy komputer klasy konsumenckiej, czy potrzeba bardziej odpornego urządzenia?

Row call to action
Retail stores

Jakie wymagania musi spełniać urządzenie?

Row call to action
Hospitality

Szukasz gotowego rozwiązania czy potrzebujesz urządzenia dostosowanego do konkretnych potrzeb?

Row call to action

 

 

Logistyka


Przenośny skaner kodów kreskowych. 
Niewielki, a zaawansowany. 

 

Wydajne skanowanie kodów kreskowych w logistyce stało się niezwykle ważne, bez względu na zastosowanie czy firmę.

Jednakże wzrastające nakłady pracy i niewłaściwie zaprojektowane urządzenia negatywnie wpływają na prędkości skanowania oraz zwiększają koszty i ryzyko występowania urazów wśród pracowników.

A gdyby dzięki pewnym innowacjom konstrukcyjnym — takim jak wyjątkowy nachylony czytnik kodów kreskowych — skanowanie stało się łatwiejsze, szybsze i bardziej wygodne? 

Innowacyjne funkcje, takie jak nachylony czytnik kodów kreskowych czy precyzyjny rysik, mogą zwiększyć wydajność skanowania o 12%. 

Dzięki 30-letniemu doświadczeniu pracy w logistyce firma Panasonic rozumie wyzwania, z jakimi boryka się ta branża. Nasza wiedza pozwala firmom logistycznym z całego świata usprawniać procesy, zwiększać dokładność, skracać czasy dostaw, ułatwiać skanowanie, poprawiać wydajność oraz uzyskiwać zwrot z inwestycji. 

Większa produktywność. Mniejsze zmęczenie u pracowników. 
Witamy w przyszłości skanowania. 
Chcesz być jej częścią?  

 

4 z 5 największych firm kurierskich w Japonii korzysta z urządzeń przenośnych firmy Panasonic. 

Oto najważniejsze pytania do rozważenia:

Why go digital?

Jak zwiększyć produktywność skanowania i zredukować liczbę urazów RSI

Row call to action
Supermarkets

Czy wystarczy komputer klasy konsumenckiej, czy konieczne jest zastosowanie bardziej odpornego urządzenia?

Row call to action
Retail stores

Jakie wymagania musi spełniać urządzenie? 

Row call to action
Hospitality

Szukasz gotowego rozwiązania czy potrzebujesz urządzenia dostosowanego do konkretnych potrzeb? 

Row call to action

 

Motoryzacja

Zmiana sposobu dzialania branzy motoryzacyjnej

Toughbooki z procesorem procesor Intel® Core™ i5 vPro™ to idealne narzedzia dla wszystkich sektorów branzy motoryzacyjnej, przydajac sie do prac badawczo-rozwojowych nad silnikami i pojazdami, symulacji komputerowych i optymalizacji, prowadzenia pomiarów oraz rejestrowania i oceny danych telemetrycznych z jazd próbnych.

Dzieki wytrzymalej konstrukcji bez wentylatora oraz zaslepkom portów zewnetrznych, produkty z naszej serii fully ruggedized sa zabezpieczone przed pylem i woda, oraz wibracjami i wstrzasami (zgodnie z normami MIL-STD 810G i IP65)¹,². Sa takze odporne na dzialanie warunków pogodowych, wiec nadaja sie do prowadzenia diagnostyki pojazdów na wolnym powietrzu oraz wytrzymuja upadki i wstrzasy przy jazdach próbnych po wyboistym terenie i brudne warunki w warsztatach.

Niezawodne i wytrzymale

Wytrzymala konstrukcja zawierajaca takie elementy, jak ruchomy wyswietlacz, mocne zawiasy i wstrzasoodporny dysk twardy sprawia, ze notebooki Toughbook sa wyjatkowo trwale i odporne na awarie wymagajace kosztownych napraw. Ich laczny koszt utrzymania w cyklu zyciowym jest znacznie nizszy niz w przypadku tradycyjnych urzadzen przenosnych (laczny koszt utrzymania).

To sa jednak fakty techniczne. A my chcielibysmy pokazac Ci, jak Toughbook moze z Toba wspólpracowac.

Jak juz pomaga organizacjom podobnym do Twojej. I jak moze Cie wesprzec w sprostaniu glównym wyzwaniom Twojej branzy.

¹Tested by a national independent third party test lab following MIL-STD-810G Method 516.6 Procedure IV for transit drop test.
²Tested by a national independent third party test lab following IEC 60529 Sections 13.4, 13.6.2, 14.2.5 and 14.3.
Sektor obronny

Zmiana sposobu działania sektora obronnego

Niezawodne działanie w najtrudniejszych warunkach za rozsądne pieniądze. Z takim wyzwaniem zmagają się organizacje w sektorze obronnym.

I jemu może stawić czoła Toughbook z procesorem procesor Intel® Core™ i5 vPro™. Jak? Ponieważ urządzenia te działają w warunkach, w których inne nie dają sobie rady. Bo zapewniają specjalistom działającym w terenie bezpośredni dostęp do danych, aplikacji oraz zespołów wsparcia, czekających w centrali. A także dlatego, że mają wiele funkcji, najbardziej niezawodną i mobilną konstrukcję, dzięki czemu oszczędzają czas i koszty oraz sprawiają, że masz mniej pracy.

A my chcielibyśmy pokazać Ci, jak Toughbook może z Tobą współpracować.

Jak już pomaga organizacjom podobnym do Twojej. I jak może Cię wesprzeć w sprostaniu głównym wyzwaniom Twojej branży.

¹Tested by a national independent third party test lab following IEC 60529 Sections 13.4, 13.6.2, 14.2.5 and 14.3.
Służby ratunkowe

Zmiana sposobów działania służb ratunkowych

Procedura działania służb ratunkowych to, dosłownie, kwestia życia i śmierci. Skuteczne i efektywne działanie na miejscu wypadku może stanowić o tym, czy skutek pracy tych służb będzie pozytywny czy tragiczny.

Dlatego wiele organizacji działających w ramach służb ratunkowych wybiera Toughbooki z procesorem procesor Intel® Core™ i5 vPro™ jako swoje narzędzie pracy.

Dlaczego? Ponieważ urządzenia te działają w warunkach, w których inne nie dają sobie rady. Bo ze względu na doskonałą łączność zapewniają specjalistom działającym w terenie bezpośredni dostęp do danych, aplikacji oraz zespołów wsparcia, czekających w centrali. A także dlatego, że mają wiele funkcji, najbardziej niezawodną i mobilną konstrukcję, dzięki czemu oszczędzają czas i koszty oraz sprawiają, że masz mniej pracy.

A my chcielibyśmy pokazać Ci, jak Toughbook może z Tobą współpracować. Jak już pomaga organizacjom podobnym do Twojej. I jak może Cię wesprzeć w sprostaniu głównym wyzwaniom Twojej branży.

¹Tested by a national independent third party test lab following IEC 60529 Sections 13.4, 13.6.2, 14.2.5 and 14.3.
Transport

Zmiana sposobu działania kolei i transportu drogowego

W niewielu branżach praca w terenie i na świeżym powietrzu jest tak trudna jak w sektorze transportu kolejowego i drogowego.

W takich warunkach niewiele urządzeń mobilnych może się równać Toughbookowi z procesorem Intel® Core™ i5 vPro™.

Dzięki jego nadzwyczajnym opcjom połączeniowym, wydajności, przenośności i wyjątkowej trwałości specjaliści z sektora transportu mogą osiągnąć w swoim zawodzie znacznie więcej. Papierowe dokumenty stają się niepotrzebne. Warunki pogodowe: deszcz, śnieg lub jaskrawe słońce nie przeszkadzają w pracach i nie powodują niepotrzebnych przestojów. Nie trzeba stosować wielu urządzeń, a czas przerwy w pracy sieci zostaje zdecydowanie skrócony.

A my chcielibyśmy pokazać Ci, jak Toughbook może z Tobą współpracować.

Jak te urządzenia już pomagają organizacjom podobnym do Twojej. I jak mogą Cię wesprzeć w sprostaniu głównym wyzwaniom Twojej branży.

1 Przetestowane przez krajowe niezależne laboratorium testowe, zgodnie z rozdziałami 13.4, 13.6.2, 14.2.5 i 14.3 normy IEC 60529.
Zabezpieczeń