TOUGHBOOK S1 – NOWY WZMOCNIONY TABLET OD PANASONIC DLA PRAWDZIWIE MOBILNYCH PRACOWNIKÓW

Łatwy w użyciu jedną ręką, przystosowany do różnych zadań, a jednocześnie wystarczająco wytrzymały, by poradzić sobie z pracą w najbardziej wymagających warunkach.

Warszawa, 18 maja 2021 r. – Panasonic zaprezentował TOUGHBOOK S1 - jedyny w swoim rodzaju tablet ze wzmocnioną konstrukcją, systemem Android i 7-calowym ekranem, z którego można swobodnie korzystać jedną ręką. TOUGHBOOK S1 jest przystosowany do różnych zadań, może być wykorzystywany przez służby bezpieczeństwa i policję patrolujące ulice, techników monitorujących linie produkcyjne, inżynierów służb terenowych przeprowadzających kontrole czy konserwacje lub pracowników budowlanych.

- Nowoczesny pracownik mobilny zasługuje na mobilne urządzenie komputerowe zaprojektowane z myślą o jego codziennych potrzebach - a nie tylko kolejny tablet konsumencki w twardej obudowie ze wszystkimi potencjalnymi problemami, które takie rozwiązanie ze sobą niesie - mówi Baris Koc, European Product Manager w dziale wzmocnionych urządzeń IT w Panasonic. - TOUGHBOOK S1 jest właśnie takim profesjonalnym urządzeniem mobilnym. Jest zbudowany bez kompromisów, aby sprostać bardzo konkretnym, codziennym potrzebom zarówno użytkowników, jak i administratorów IT odpowiedzialnych za wdrożenie i konserwację urządzeń.

Tablet TOUGHBOOK S1 jest ergonomiczny i lekki (426 g), z paskiem na rękę lub bez niego można swobodnie obsługiwać go jedną ręką. Wyświetlacz jest czytelny w każdych warunkach pogodowych dzięki jasności 500 cd/m² i ulepszonej technologii antyrefleksyjnej, zapewniającej przejrzystość nawet w najjaśniejszym świetle słonecznym.  Dodatkowo TOUGHBOOK S1 oferuje tryb przeciwdeszczowy i możliwość obsługi urządzenia w rękawicach roboczych. Z kolei dla tych, którzy muszą zbierać podpisy, wypełniać raporty lub formularze, dostępny jest także opcjonalny rysik - precyzyjny i łatwy w użyciu.

Urządzenie jest dostosowane do różnych potrzeb pracowników mobilnych i może być dodatkowo wyposażone za pomocą konfigurowalnego portu, który oferuje m.in. możliwość zainstalowania czytnika kodów kreskowych lub dodatkowego portu USB. Tylny aparat o rozdzielczości 13MP z lampą błyskową i przedni o rozdzielczości 5MP są wręcz stworzone do rejestrowania obrazów, które można załączać do raportów oraz do prowadzenia wideokonferencji ze współpracownikami. 

Wzmocniony tablet może pracować co najmniej tak długo, ile trwa zmiana - gwarantuje to jego konstrukcja pozwalająca na wymianę baterii jednym kliknięciem (Warm Swap). Eliminuje to potrzebę przerywania pracy, wyłączania urządzenia lub wyjmowania niewygodnych zaślepek w celu wymiany baterii. Dzięki dwóm opcjom wielkości baterii urządzenie może pracować do 14 godzin na jednym ładowaniu.

Model ma na tyle potężną moc obliczeniową, by poradzić sobie z aplikacjami potrzebnymi w każdej pracy. Jest wyposażony w system operacyjny Android 10, a na pokładzie ma ośmiordzeniowy procesor Qualcomm® SDM660 Octa-Core oraz 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci masowej. 

Pomimo ergonomicznej konstrukcji i niewielkiej masy tablet ma w pełni wytrzymałą obudowę. Spełnia normy pyłoszczelności i wodoszczelności IP65/67, posiada certyfikację MIL-STD-810H i został przetestowany, tak aby wytrzymać upadki na beton z wysokości do 150 cm . TOUGHBOOK S1 posiada elementy ekosystemu tabletów TOUGHBOOK L1 i A3 z Androidem, takie jak baterie, podstawki, stacje dokujące i rysiki, dzięki czemu te same akcesoria mogą być wykorzystywane w różnych modelach.

Tablet TOUGHBOOK S1 jest gotowy do pracy z systemem Android Enterprise, który ułatwia zarządzanie i administrację, i jest dostarczany wraz z Panasonic COMPASS, pakietem narzędzi do zarządzania przedsiębiorstwem. Pakiet Complete Android Services and Security oferuje wszystko, czego potrzebuje firma, aby bezpiecznie skonfigurować, wdrożyć i zarządzać wzmocnionymi urządzeniami Panasonic z systemem Android.

Tablet TOUGHBOOK S1 posiada standardową 3-letnią gwarancję i jest już dostępny w Europie w sugerowanej cenie od 1110 EUR. 

Więcej informacji o wzmocnionych tabletach i notebookach Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/rozwiazania-mobilne.