SZYBSZY, BEZPIECZNIEJSZY I NIEZWYKLE WSZECHSTRONNY: TOUGHBOOK 55 W NOWEJ WERSJI

Warszawa, 7 września 2021 – Panasonic ogłosił dzisiaj najnowszą wersję wszechstronnego notebooka TOUGHBOOK 55, który oferuje lepszą wydajność, łączność i większe bezpieczeństwo. Wprowadzony na rynek w 2019 r. notebook TOUGHBOOK 55 wyznaczył nowy punkt odniesienia w dziedzinie komputerów przenośnych, umożliwiając użytkownikom po raz pierwszy dostosowanie urządzenia do różnych zadań podczas pracy w terenie. Najnowszy TOUGHBOOK 55 zachowuje modułową konstrukcję, ale został wzbogacony o najnowsze technologie idealne dla użytkowników pracujących w terenie, np. w służbach ratowniczych, bezpieczeństwa czy w branży automotive.

Aby zapewnić niezawodną komunikację w podróży, wytrzymały notebook typu clamshell drugiej generacji został wyposażony w ulepszoną łączność z eSim oraz opcję 4G dla Dual Sim. Dodatkowe opcje łączności obejmują najnowszą łączność WiFi (Intel® Wireless 6 AX201) i Bluetooth 5.1, a także obsługę ThunderboltTM 4.

Model idealnie sprawdzi się w użyciu z wymagającymi aplikacjami, takimi jak CAD. Jego wydajność została zwiększona nawet o 19% dzięki wyposażeniu w procesor 11 generacji Intel® CoreTM i5-1145G7 (z technologią Intel vPro®). Pamięć masowa została ulepszona dzięki dyskowi NVMe OPAL SSD, który automatycznie szyfruje dane w czasie rzeczywistym, uwalniając moc obliczeniową. Oferuje także lepszą ochronę danych w branżach, w których pracuje się z wrażliwymi informacjami, jak służby ratunkowe, siły bezpieczeństwa czy obronne. Aby urządzenie było jeszcze bardziej bezpieczne, wyposażono je również w technologię Microsoft Secured-core PC.

Wszechstronne podejście modułowe

TOUGHBOOK 55 zapewnia większe możliwości graficzne dzięki obsłudze grafiki Intel® Iris® Xe. Ponadto użytkownicy mogą na bieżąco konfigurować urządzenie, aby dostosować je do wymagań branży lub zmieniających się potrzeb podczas pracy. Czytnik Smart Card, dodatkowa pamięć masowa lub napęd DVD lub Blu-Ray mogą być w prosty sposób dodane (switch, fit and click) na pomocą TOUGHBOOK Universal Bay. Dodatkowo przednie gniazdo rozszerzeń można wykorzystać do zintegrowania czytnika linii papilarnych, HF-RFID, zwykłego czytnika Smart Card lub do dodania drugiej baterii. W celu optymalizacji kosztów i zapewnienia ciągłości, wszystkie urządzenia peryferyjne używane z pierwszą generacją modelu TOUGHBOOK 55 pozostają kompatybilne z najnowszym urządzeniem.

"TOUGHBOOK 55 wyznaczył komputerom mobilnym nowy poziom elastyczności, produktywności i trwałości, a nowa generacja jeszcze bardziej wzmocni jego reputację" - powiedział Dirk Weigelt, Senior Product Marketing Manager w Panasonic Mobile Solutions Business. "Użytkownicy w każdej chwili mogą dostosować swoje urządzenie do potrzeb związanych z wykonywaną pracą. Natomiast kupujący mogą zainwestować w notebooki TOUGHBOOK wiedząc, że są one na tyle elastyczne, by sprostać zmieniającym się potrzebom firmy i pracowników w dłuższej perspektywie czasowej."

TOUGHBOOK 55 jest lekki (2,08 kg), smukły (32,8 mm) i łatwy do przenoszenia dzięki specjalnie zaprojektowanemu uchwytowi. Ma podwyższony stopień ochrony przed wnikaniem pyłu i wody (IP53), zniesie upadek z wysokości do 91 cm i może pracować w temperaturze od -20°C do + 60°C (MIL-STD-810H).

Podstawowa bateria urządzenia pozwala na pracę do 19 godzin bez ładowania, a wersja rozszerzona do 38 godzin z możliwością wymiany Hot Swap, czyli bez konieczności wyłączania urządzenia.

Najnowszy notebook TOUGHBOOK 55 dostępny jest w trzech opcjach: HD, Full-HD oraz Full HD z ekranem dotykowym. Wszystkie urządzenia są objęte standardową 3-letnią gwarancją i są dostępne na rynku od września 2021 roku. Ceny zaczynają się od 1988 eur netto.

Więcej informacji na temat wzmocnionych notebooków i tabletów TOUGHBOOK można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/.