Panasonic przedstawia Toughbook N1 Tactical: Wytrzymały handheld z AndroidEM dla wojska i policji

Panasonic zaprezentował dziś TOUGHBOOK N1 Tactical – specjalny wariant swojego wytrzymałego urządzenia naręcznego z systemem Android przeznaczony do użytku w siłach zbrojnych i służbach bezpieczeństwa publicznego, takich jak policja. Zespoły taktyczne i funkcjonariusze specjalni potrzebują najbardziej niezawodnych urządzeń podczas planowania misji, rozpoznania sytuacyjnego oraz realizacji zadań. TOUGHBOOK N1 Tactical to urządzenie nowej generacji zaprojektowane specjalnie do tych warunków pracy z wykorzystaniem aplikacji rozpoznania sytuacyjnego, takich jak ATAK.

Urządzenie TOUGHBOOK N1 Tactical gotowe do pracy w najbardziej wymagających warunkach to w pełni wytrzymały handheld o klasie odporności IP68 na pył i wodę, stworzone zgodnie ze standardami MIL-STD-810G, aby sprostać ekstremalnym temperaturom i wibracjom przy spełnieniu wspólnych kryteriów NIAP.[1] 4,7-calowy, antyrefleksyjny, czytelny w świetle dziennym wyświetlacz o jasności 550 cd/m² jest wyposażony w tryb wykrywania deszczu i pracy w rękawicach, dzięki czemu zapewnia wyraźny obraz oraz możliwość obsługi ekranu w każdych warunkach.

Dzięki ośmiu programowalnym przyciskom szybkiego startu, uruchamianie aplikacji i przełączanie między nimi staje się szybkie i proste. Urządzenie może pracować do 12 godzin z funkcją zmiany użytkownika bez wyłączenia systemu. Działa na systemie operacyjnym Android 11 z długoterminowymi aktualizacjami bezpieczeństwa i może być używane w parze z Panasonic COMPASS – skutecznym narzędziem Panasonic do wdrażania, wsparcia i kontroli systemu Android. Urządzenie zapewnia obsługę wszystkich potrzebnych zespołowi mobilnemu aplikacji dzięki procesorowi Qualcomm Octa Core z 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci masowej Flash.

„Jesteśmy bardzo dumni z wprowadzenia na rynek tego w pełni wytrzymałego urządzenia taktycznego nowej generacji dla naszych klientów z sektora obrony i bezpieczeństwa publicznego. Oferujemy dostawy i wsparcie długoterminowe wraz z bogatym ekosystemem akcesoriów jako niezawodny partner dla naszych klientów, którzy nie mogą sobie pozwolić na to, aby ich urządzenia zawiodły podczas pracy” – powiedział Peter Thomas, Vertical Strategy Manager z działu Public Sector Europe w Panasonic Mobile Solutions Business.

TOUGHBOOK N1 Tactical będzie dostępny od września 2022 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie.

Android to znak handlowy Google LLC.
[1] Certyfikacja NIAP dla Androida 11 spodziewana jest w IV kwartale 2022 r.