• TOUGHBOOK T1

    Ready for warehousing. In every way.

Panasonic prezentuje wzmocniony 5-calowy tablet z Androidem

Panasonic przedstawił nowy wzmocniony model Toughbooka FZ-T1. Urządzenie ma zaledwie 5 cali, jest przy tym odporne na upadki, zalanie i pył, a jego bateria z powodzeniem wytrzyma 12 godzin pracy. Tablet został zaprojektowany z myślą o pracownikach mobilnych takich branż, jak produkcja, transport, logistyka czy handel.

Toughbook FZ-T1 będzie dostępny w dwóch wersjach: z obsługą samego Wi-Fi lub Wi-Fi oraz obsługą transmisji danych i połączeń głosowych 4G . Urządzenie pracuje w oparciu o system Android 8.1 Oreo i jest wyposażone w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon, 16 GB pamięci Flash i 2 GB RAM.

Zgrabny i lekki – ważący niecałe 240 g – Toughbook FZ-T1 jest łatwy w użyciu, a jednocześnie w pełni wzmocniony. Jest zgodny ze standardem militarnym 810G, a także odporny na pył i wodę, o czym świadczy stopień ochrony IP68. Z powodzeniem wytrzyma upadek z wysokości do 1,5 metra. Może przy tym pracować temperaturach od -10 do 50 stopni C.

5-calowy ekran tabletu reaguje na 10 aktywnych punktów dotyku jednocześnie. Bez problemu można z niego korzystać podczas opadów deszczu i obsługiwać w grubych rękawicach roboczych lub za pomocą rysika.

Toughbook FZ-T1 ma wbudowany czytnik kodów kreskowych z przyciskami spustowymi po obu stronach urządzenia, zapewniając swobodne użytkowanie osobom prawo- i leworęcznym. Opcjonalnie ten sam standardowy czytnik jest dostępny z uchwytem pistoletowym, a na początku 2019 roku w ofercie znajdzie się także czytnik dalekiego zasięgu (również z uchwytem pistoletowym). Dodatkowe akcesoria zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach, dla których czytnik kodów kreskowych jest jednym z podstawowych narzędzi pracy oraz dla pracowników wymagających skanowania na odległość, np. w magazynach lub podczas obsługi wózków widłowych.

Bateria Toughbooka FZ-T1 pracuje do 12 godzin bez zasilania. Opcjonalnie dostępna jest druga bateria z opcją wymiany Hot Swap, czyli bez konieczności przerywania pracy.

Niezakłóconą komunikację zapewnia technologia tłumienia szumów oraz głośnik. Urządzenie ma także tylny aparat o rozdzielczości 8 Mpix pozwalający łatwo i szybko fotografować dokumenty.

Toughbook FZ-T1 zaprojektowano z myślą o jak najbardziej wszechstronnym zastosowaniu. Dlatego dostępny jest wraz z szerokim zestawem akcesoriów. Oprócz uchwytów pistoletowych do zastosowania z czytnikiem kodów kreskowych, w ofercie są ładowarki jedno- i wielostanowiskowe, podstawka biurkowa do pracy stacjonarnej, kabury, dodatkowa bateria, rysik pasywny i ochronne folie na ekran.

- Najnowszy Toughbook FZ-T1 to ważne uzupełnienie dla naszej rosnącej oferty wytrzymałych urządzeń działających w oparciu o Androida - mówi Jan Kaempfer, dyrektor ds. marketingu w Panasonic Computer Product Solutions. - To jeden z najbardziej wszechstronnych, stylowych i niedrogich modeli przenośnych z Androidem dla biznesu. Łączy w sobie wszechstronną funkcjonalność z niezwykle wytrzymałą konstrukcją, z której znane są nasze urządzenia.

Toughbook FZ-T1 jest kompatybilny z systemem Panasonic COMPASS 2.0 (Complete Android Security and Services). Jest to rozwiązanie zapewniające firmom bezpieczne wdrożenie i zarządzanie wzmocnionymi urządzeniami Panasonic z systemem Android. Zostało tak opracowane, by użytkownicy mogli pewnie korzystać z elastyczności oferowanej przez system operacyjny Android ze świadomością, że urządzenia są chronione, zarządzane oraz dostosowane do zastosowań w przedsiębiorstwie.

Nowy model oferuje również usługi Google Mobile Services (GMS), czyli zbiór aplikacji Google i interfejsów API, które pozwalają udostępniać funkcje obsługiwane przez różne urządzenia. Aplikacje współpracują ze sobą, co pozwala natychmiast rozpocząć pracę z tabletem.

Toughbook FZ-T1 w wersji z Wi-Fi będzie dostępny na rynku od sierpnia br. w cenie 1 270 EUR netto. Wersja 4G pojawi się natomiast we wrześniu br. w cenie 1 350 EUR netto. Oba urządzenia będą standardowo objęte trzyletnią gwarancją producenta.

Więcej informacji na temat wzmocnionych urządzeń Panasonic Toughbook i Toughpad można znaleźć na stronie: http://business.panasonic.pl.