Nowe, jeszcze bardziej wytrzymałe ręczne urządzenie panasonic Toughbook N1

Panasonic przedstawił dziś zaktualizowaną wersję swojego wytrzymałego urządzenia ręcznego klasy premium ze zintegrowanym kątowym czytnikiem kodów kreskowych, przeznaczonego dla pracowników mobilnych. Nowy TOUGHBOOK N1 – preferowane urządzenie stosowane w firmach pocztowych i logistycznych ostatniej mili – został wyposażony w większą pamięć, system operacyjny AndroidTM oraz długoterminowe wsparcie firmy Panasonic dla systemu Android.

Urządzenie najnowszej generacji (Mark 3) jest bardziej elastyczne, perspektywiczne i wydajne niż kiedykolwiek wcześniej. Wyposażone jest w procesor Qualcomm Octa Core z poszerzoną pamięcią 4GB i 64GB pamięci Flash – to dwukrotnie więcej niż w poprzedniej generacji. Urządzenie TOUGHBOOK N1 wyposażone w system operacyjny Android 11[1] oferuje usprawnione funkcje zarządzania i obsługi, a dodatkowo zawiera pakiet COMPASS – zestaw narzędzi i usług ułatwiających konfigurację, wdrażanie, zarządzanie i zabezpieczanie urządzeń Panasonic z systemem Android. 

Wyświetlacz klasy 550cd/m² zapewnia doskonałą widoczność ekranu dla pracowników mobilnych. 4,7-calowy pojemnościowy wielodotykowy ekran HD z możliwością odczytu w świetle dziennym jest przeznaczony do pracy w jasnym świetle słonecznym lub w deszczu, a nawet w rękawiczkach. Urządzenie może być również używane z opcjonalnym rysikiem Stylus Pen, zapewniającym możliwość dokładniejszego rejestrowania i rozpoznawania podpisów.

Jak zwykle wytrzymały

W pełni wzmocnione urządzenie jest tak samo wytrzymałe jak zawsze. Zostało przetestowane zgodnie z normą MIL-STD-810G² i zbadane na upadek z wysokości 2,1 m. Dla potrzeb użytkowników pracujących w ekstremalnych temperaturach, zakres temperatury roboczej urządzenia wynosi od -20° do +50°C.

Urządzenie najnowszej generacji zachowuje kompatybilność z dotychczasową szeroką gamą akcesoriów pomocniczych, w tym paskiem na rękę, podstawką, kaburą, baterią o przedłużonym działaniu i podstawką ładującą. Podręczny Panasonic Toughbook N1 posiada również autorskie rozwiązanie dokujące do pojazdów zaprojektowane przez zespół Panasonic Global Docking Solutions. Stacja dokująca została ergonomicznie zbudowana przy użyciu materiałów kompozytowych w celu uzyskania idealnego połączenia lekkości i trwałości, a ponadto umożliwia dokowanie i odblokowanie jedną ręką.

Zarządzanie i bezpieczeństwo

Dla potrzeb łatwego zarządzania i wygodnej obsługi, TOUGHBOOK N1 obsługuje system Android Enterprise i jest wyposażony w pakiet narzędzi Panasonic COMPASS do zarządzania przedsiębiorstwem. Pakiet Complete Android Services and Security zapewnia wszystko, czego potrzebuje każda firma do bezpiecznego konfigurowania, wdrażania i zarządzania swoimi urządzeniami Panasonic z systemem Android. Długoterminowe wsparcie dla najnowszej wersji TOUGHBOOK N1 zapewnia poprawki bezpieczeństwa do 2027 roku.

Dostępność

Urządzenie najnowszej generacji to model łączący WiFi i 4G. Będzie dostępne od września 2022 r. w cenie 1495 euro/1274 GBP plus podatek. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/rozwiazania-mobilne/produkty-i-us%C5%82ugi/urz%C4%85dzenia-przeno%C5%9Bne/TOUGHBOOK-N1

Android to znak handlowy Google LLC.
[1] Wcześniejsze urządzenia generacji 2 i 2.5 mogą również zostać zaktualizowane do systemu operacyjnego Android 11 od września 2022 r.
² Przetestowano w niezależnym laboratorium.