• Projektowanie przestrzenne i pomiary geodezyjne a Toughbook

Projektowanie przestrzenne i pomiary geodezyjne a Toughbook

Jeśli zarządzasz pracą personelu terenowego w branży budowlanej, inżynieryjnej, architektonicznej transportowej i wielu innych, z pewnością jesteś świadom znaczenia projektowania i pomiarów terenowych dla działalności Twojej organizacji.

Wiesz jednak także, że proces ten wiąże się z poważnymi trudnościami.

W czym tkwią największe trudności?
Po pierwsze, należy pamiętać o oczywistej rzeczy, jaką jest to, że pomiary i projektowanie w terenie odbywają się na wolnym powietrzu. A tam nieustanne wyzwanie stanowią warunki pogodowe. Do tej pory w takich zmiennych warunkach zewnętrznych technologia nie była w stanie działać, więc trzeba było polegać na dokumentacji papierowej. A papier w deszczu staje się bezużyteczny. Ręcznie sporządzone zapiski trzeba potem przepisywać do postaci cyfrowej - a tu łatwo jest popełnić błędy. Poza tym poprawność pomiarów i projektów terenowych zależy od tego, czy korzysta się z poprawnych danych i aplikacji. Praca zdalna pozbawia dostępu do tych bardzo ważnych elementów, stawiając pod znakiem zapytania dokładną i skuteczną realizację procesu. Poza tym jest jeszcze kwestia czasu. Wykonywanie pomiarów i projektów bez narzędzi cyfrowych może być żmudnym i czasochłonnym zadaniem. A w świecie biznesu, czas to pieniądz. Poza tym projektowanie i pomiary nie są procesem statycznym. Najważniejsze parametry i dane ciągle się zmieniają, wymagają nanoszenia poprawek i obróbki w miejscu pracy. To zadanie jest szczególnie trudne w przypadku braku dostępu cyfrowego do odpowiednich danych.
Jak Toughbook usprawnia procesy?
Toughbooki stanowią idealny zestaw narzędzi dla specjalisty od projektowania i pomiarów geodezyjnych, zapewniając im samowystarczalność i lepsze wykorzystanie czasu pracy. Koordynacja – zarządzanie zespołami geodetów lub techników na dużym obszarze geograficznym stanowi spore wyzwanie. Toughbook może stawić mu czoła dzięki łączności na światowym poziomie i zintegrowanym GPS-owi. Trwałość – pomiary i projektowanie w terenie trzeba wykonywać tam, gdzie jest to potrzebne, a niekoniecznie tam, gdzie życzyliby sobie tego projektant czy geodeta. Może być to droga wodna, zapylone miejsce budowy lub wyjątkowo niebezpieczna lokalizacja. Konstrukcja Toughbooków umożliwia im doskonałe działanie w takich warunkach – wszędzie tam, gdzie inna technologia zawodzi. Działanie w terenie - Toughbooki radzą sobie tam, gdzie inne technologie zawodzą. Teraz pracownicy terenowi mają dostęp w terenie do niezbędnych danych i schematów w cyfrowym, całkowicie modyfikowalnym formacie. Szeroki wybór rozmiaru ekranów i obudów oznacza sprostanie wymogom pracy terenowej z narzędziami CAD, a posiadana moc przetwarzania umożliwia nawet najbardziej kompleksową dokumentację techniczną.