• Intelligent customer delivery

Inteligentne dostawy a Toughbook

Czym jest inteligentna dostawa? Krótko mówiąc jest to proces, w którym każdy kontakt z klientem przy okazji dostawy owocuje czymś wiecej.

To proces, w którym maksymalizuje się przychód i wartość poprzez wykonanie dodatkowych usług po zakończeniu dostawy.

Dlatego obecnie dostawcy pełnią bardziej rolę przedstawicieli terenowych firmy. Mogą zrealizować dostawę, przyjąć zamówienie, zarządzać zapasami, wykonywać prace konserwacyjne, działania promocyjne oraz rozwiązywać problemy klienta.

Jakie są główne przeszkody dla tego procesu?
Inteligentna dostawa to stosunkowo nowe pojęcie. Także ten proces napotyka na wiele przeszkód… Ograniczenia czasowe – dostawca stale musi mierzyć się z napiętym harmonogramem. Dodanie kolejnych zadań do i tak już zajętego dnia może spowodować opóźnienia dostaw i w rezultacie pracownik zamiast zrobić więcej, osiąga mniej. Dostępność informacji – świadczenie dodatkowych usług jest możliwe tylko wtedy, gdy pracownik ma dostęp do poprawnych danych i systemów. W przeszłości pobyt u klienta oznaczał automatycznie brak dostępu do danych i systemów. Umiejętności – postawienie dostawcy przed koniecznością pełnienia obowiązków pełnoetatowego przedstawiciela handlowego to spore wyzwanie. Dlatego osoby takie muszą zostać wyposażone w odpowiednie narzędzia i wiedzę – we właściwym czasie i miejscu.
Jak Toughbook usprawnia procesy?
Toughbooki to o wiele więcej niż zwykłe laptopy. To mobilne zestawy narzędzi na miarę XXI wieku. I jako takie stanowią idealną odpowiedź na wyzwania związane z inteligentnymi dostawami. Wielofunkcyjność – dzięki zintegrowanemu HSPA, GPS, czytnikom kodów kreskowych i innym modułom aplikacyjnym Toughbooki umożliwiają przedstawicielom terenowym podróżowanie bez wielu urządzeń. A ponieważ dostęp do tych funkcji jest szybki i prosty w każdych warunkach, proces inteligentnej dostawy można realizować znacznie szybciej. Trwałość i czas pracy baterii – Toughbooki są przeznaczone do pracy w trudnych warunkach, np. ciemnych i zakurzonych magazynach czy w szoferce wozu dostawczego. Ponadto, dzięki zastosowaniu unikalnej technologii przedłużenia trwałości baterii i elementom energooszczędnym mogą przez cały dzień pracować w terenie. Dostęp do danych – dzięki łączności klasy wojskowej i wyjątkowej trwałości, dostawcy nigdy nie tracą kontaktu z potrzebnymi danymi i aplikacjami. Dzięki temu mogą skutecznie wykonywać pracę przedstawiciela terenowego oraz świadczyć klientom dodatkowe usługi zwiększające przychód firmy.