Łączność

Zabierz biuro w trasę

Dlaczego warto wybrać rozwiązania dokujące 

Korzyści biznesowe wynikające z wyposażenia pracowników mobilnych we wzmocnione tablety, notebooki i akcesoria są naprawdę ogromne.

W wielu europejskich firmach urządzenia mobilne oraz specjalistyczne samochody dostawcze nieustannie towarzyszą w codziennych obowiązkach tysiącom lub nawet milionom pracowników terenowych.

Zapewnienie bezpiecznego miejsca na przechowywanie tych urządzeń, gdy pracownicy są w trasie, powinno być najwyższym priorytetem każdego przedsiębiorstwa. W biznesie to podstawa. 

Co ciekawe, główną zaletą pojazdowych stacji dokujących jest łączność.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jakość łączności bezprzewodowej pracownika nie musi wynikać jedynie z możliwości samego urządzenia lub jego oprogramowania.  Rozwiązanie dokujące może w wyraźny sposób łączność usprawnić.

W zasadzie można powiedzieć, że wydajność pracowników terenowych to kwestia odpowiedniego połączenia wzmocnionych urządzeń o udoskonalonych opcjach łączności z zaprojektowanymi specjalnie do użytku w pojazdach usprawniającymi łączność akcesoriami. 

Mobilne biuro działające na pełnych obrotach 

Wyobraźmy sobie, że pracownicy terenowi mogą poznać pełną historię współpracy z klientem przed dotarciem do celu,

odbierać podczas podróży aktualne informacje dotyczące zadania w czasie rzeczywistym

lub wymieniać się kluczowymi informacjami, będąc na przeciwległych krańcach kraju.

Gdy pracy nie ograniczają przerwy w zasięgu, ile czasu można oszczędzić dzięki rozwiązaniom dokującym umożliwiającym zoptymalizowanie łączności bezprzewodowej!

Wszystko sprowadza się do opracowania idealnej stacji dokującej, która zmieni środek transportu pracownika w dynamiczne, działające w podróży biuro. Rozwiązaniem jest pojazd, w którym pracownicy mają zawsze dostęp do potrzebnych informacji z dowolnej lokalizacji.

Stwórz swoje własne mobilne biuro przy pomocy światowego lidera 

Panasonic wie, jak ważna dla współczesnych pracowników mobilnych jest łączność. W celu zoptymalizowania połączeń bezprzewodowych każda stacja dokująca zawiera podwójne wejście antenowe.

Gdy dodać do tego antenę 4G MIMO i wzmocniony bezprzewodowy router z pojazdowymi rozwiązaniami sieciowymi (także dostarczane i instalowane przez zespół firmy Panasonic ds. urządzeń Toughbook), pracownicy terenowi mają wszystko, czego potrzeba, by osiągnąć w podróży pełną wydajność.

Panasonic ma ponadto w ofercie zaawansowane oprogramowanie Mobile Performance Management (MPM), które umożliwia wykorzystanie maksymalnych możliwości połączeń sieciowych w czasie rzeczywistym.

Produktywność w trasie 

Nie musząc się martwić o przerwy w zasięgu lub utratę łączności, pracownicy terenowi przyszłości mogą się spodziewać mnóstwa korzyści. 

  • Nieprzerwany dostęp do informacji w czasie rzeczywistym
  • Cyfrowy dostęp do instrukcji obsługi, historii serwisowania lub informacji o dostępności części zamiennych oraz planowania zleceń jeszcze przed dotarciem do celu
  • Niezawodne pobieranie i udostępnianie danych w podróży
  • Doskonała komunikacja
  • Sprawniejsza nawigacja do miejsca docelowego dzięki funkcjom GPS, GIS i programom telematycznym 

Z lepszych połączeń w trasie dzięki urządzeniom Panasonic korzystają firmy w całej Europie. 

„Chcieliśmy, aby po dotarciu na miejsce pojazd stawał się dla inżyniera biurem. Cały system jest podłączony do anteny w pojeździe, która zapewnia wydajną łączność przez sieć 3G podczas pracy w terenie oraz umożliwia dokonywanie aktualizacji przez sieć WLAN, gdy pojazd znajduje się w bazie firmy”.

Andrew Pettiford, kierownik ds. transportu, Wales & West Utilities.

 

„Wskutek słabej łączności użytkownicy szybko tracą zaufanie do urządzeń. Router i antena w stacji dokującej pozwoliły nam uzyskać stabilną oraz niezawodną łączność urządzenia Toughpad przez sieć 4G”.

Posterunkowy Paul Jennings, zespół ds. danych mobilnych, policja w Hertfordshire.

 

Łączność i dostęp do aplikacji firmowych w terenie to oczywiście jedynie dwa z wielu czynników do uwzględnienia podczas wyboru metody wdrożenia technologii mobilnych w pojazdach użytkowych.  Więcej informacji można znaleźć w szczegółowym raporcie opublikowanym niedawno przez firmę Panasonic.