• Business ruggedised

    Sensible protection for the most
    frequently damaged components.

Notebooki Toughbook serii Business Ruggedized

Rozsądna ochrona najczęściej uszkadzanych komponentów.

W tradycyjnych notebookach wyświetlacz, twardy dysk i klawiatura to elementy, które najczęściej ulegają uszkodzeniu. Dlatego w modelach Business Rugged Toughbooków skoncentrowaliśmy się na ich ochronie.

Wytrzymałość Toughbooków Business Ruggedized została jednoznacznie potwierdzona w testach na upadek. Nawet przy aktywnej pracy potrafią wytrzymać upadek z wysokości 76 cm, bez naruszenia twardego dysku.

Modeli Business Toughbooków nie uszkodzi także przypadkowe rozlanie płynu (kolejna przyczyna wielu awarii w codziennej pracy notebooka) – specjalny system odprowadzania cieczy niezawodnie chroni klawiaturę, touchpada i inne delikatne komponenty przed rozlanym płynem, zwłaszcza podczas podróży. Pełna 200-ml szklanka wody wylana bezpośrednio na klawiaturę i touchpad powoduje jedynie spłynięcie napoju do kanalików odpływowych. Elektroniczne części urządzenia pozostają suche i nietknięte.

Dzięki optymalnej dystrybucji ciśnienia notebooki Toughbook serii Business Rugged wytrzymują także nacisk do 100 kg/stopę. Chroni to przed złamaniem i innymi uszkodzeniami szczególnie wrażliwy wyświetlacz LCD.Także dysk twardy jest chroniony przed zewnętrznymi wstrząsami i drganiami. Jest wbudowany w zintegrowaną, wytrzymałą obudowę ze stopu magnezu z czterema amortyzującymi płytkami wykonanymi z nowoczesnego materiału.