• Communication Solutions

Panasonic ● Live @ CES

Event Date: 
10 January 2012 to 13 January 2012
Panasonic zaprezentuje swoje kompleksowe rozwiązania inteligentne podczas targów CES 2012 (International Consumer Electronics Show), które odbędą się od 10 do 13 stycznia w centrum Las Vegas Convention Center

Inteligentne rozwiązania Panasonic wyróżnione na targach CES 2012 obejmują nowatorskie cyfrowe produkty audio/wideo oraz kompleksowe rozwiązania energetyczne.

Panasonic zamierza zostać liderem innowacyjnych rozwiązań ekologicznych w branży urządzeń elektronicznych do 100 rocznicy działalności firmy w roku 2018. Zgodnie z tym celem inteligentne rozwiązania firmy Panasonic prezentowane podczas targów CES 2012 na stoisku firmy Panasonic (główna hala, stoiska nr 9405 i 9808) będą obejmować kompleksowe rozwiązania energetyczne do początkowego zastosowania w domach, a następnie w całych miastach, jak również nowatorskie cyfrowe produkty audio-wideo z naciskiem na telewizory Smart VIERA.

Poniżej udostępniono klip wideo wywiadu z Andrew Denhamem, dyrektorem ds. marketingu w firmie Panasonic UK, który oprowadził nas po stoisku firmy Panasonic na targach CES 2012. https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lC2PEI5VHT8
 

Cyfrowa sieć audio-wideo

Panasonic prezentuje najnowsze cyfrowe produkty audio-wideo, w tym ofertę telewizorów Smart VIERA na rok 2012 z nowymi telewizorami LCD 47 cali i 55 cali LCD, systemy kina domowego, aparaty cyfrowych i kamery. Odwiedzający zobaczą statuę Smart VIERA pośrodku stoiska, która ilustruje pięć głównych zasad koncepcji, na których oparta jest seria telewizorów sieciowych (jakość obrazu, łatwa obsługa, połączenie sieciowe, ekologia i wzornictwo). Zostaną zaprezentowane zaawansowane funkcje sieciowe oferowane przez telewizory Smart VIERA, takie jak rozszerzone usługi internetowe VIERA Connect oraz łączność ze smartfonami i tabletami. Na stanowisku technologii wysokiej jakości obrazu prezentowane są technologie plazmowe i LCD oraz prototyp najnowszego panelu 4K2K IPS Alpha LCD. Ogromny ekran 3D pozwala odwiedzającym doświadczyć zachwycających filmów wideo 3D z Igrzysk Olimpijskich oraz z wnętrza promu kosmicznego Atlantis, które zostały zarejestrowane na pokładzie przy użyciu dwuobiektywowej kamery Full HD 3D Panasonic AG-3DA1 podczas ostatniej misji kosmicznej.
 

Rozwiązania energetyczne

W tym obszarze prezentowane są panele słoneczne HIT® firmy Panasonic HIT®, ogniwa paliwowe, domowe litowo-jonowe systemy magazynowania energii oraz systemy zarządzania energią — kluczowe urządzenia i technologie do wdrażania kompleksowych rozwiązań energetycznych firmy Panasonic: wytwarzania energii, magazynowania energii, oszczędzania energii i zarządzania energią. W tej strefie w zrozumiały sposób przedstawiane będą również unikalne rozwiązania energetyczne Panasonic dla całych domów i miast. Wśród prezentowanych rozwiązań będą systemy samochodowe oraz infrastruktura ładowania przyczyniająca się do popularyzacji pojazdów elektrycznych; nowej generacji systemy kabinowe zapewniające bezpieczniejsze i bardziej komfortowe prowadzenie pojazdów; a także przykłady projektów inteligentnych miast, w które firma Panasonic jest zaangażowana na całym świecie, w tym projektu Fujisawa Sustainable Smart Town (SST), którego otwarcie jest planowane na marzec 2014 roku.

Rozwiązania dla firm
W tym obszarze prezentowane są rozwiązania B2B promowane na rynku Stanów Zjednoczonych, takie jak samochodowe i lotnicze systemy rozrywki, rozwiązania podpisu cyfrowego oraz rozwiązania dla sklepów.

Filozofia projektowania Future Craft
Panasonic przedstawi nową filozofię projektowania o nazwie „Future Craft”. Wystawiono nową serię telewizorów VIERA, które zostaną wprowadzone na rynek w Stanach Zjednoczonych w 2012 roku. To pierwszy produkt będący ucieleśnieniem tej filozofii. Szczegółowe informacje na temat filozofii Future Craft są dostępne pod adresem: http://panasonic.net/design/

Panasonic ● Live @ CES
Panasonic będzie organizatorem interaktywnej transmisji na żywo z Las Vegas pod tytułem „Panasonic Live @ CES”, umożliwiając osobom z całego świata dzielenie się wrażeniami z prezentacji firmy Panasonic na targach CES i poznanie oferty inteligentnych rozwiązań.