• Communication Solutions

Kamera Full HD

(GP-VD151) 

Zintegrowana kamera Full HD jest wyposażona w głowicę obrotowo-uchylną, matrycę Full HD CMOS typu 1/2,8 i procesor sygnałowy (Digital Signal Processor, DSP). Funkcja DRS (Dynamic Range Stretch — ang. rozciąganie zakresu dynamicznego) kompensuje efekt prześwietlenia i utratę szczegółów w cieniach, a nowa hybrydowa funkcja cyfrowej redukcji szumów (Hybrid DNR) minimalizuje opóźnienia w przesyłaniu obrazu, nawet w zaciemnionych miejscach. Dzięki nim obraz jest czysty i wyraźny niezależnie od okoliczności.

Kamera, oprócz obiektywu z mechanizmem 12-krotnego powiększenia optycznego, jest wyposażona w mechanizm 10-krotnego zbliżenia cyfrowego, co pozwala uzyskać odpowiednio zaaranżowany obraz o wysokiej jakości. Ustawienie kamery może zmieniać się z prędkością 90 stopni na sekundę. Dostępne są szerokie kąty rotacji — zakres obrotu około 100 stopni, zakres uchylania około 30 stopni. Dźwięki związane z pracą kamery odpowiadają poziomowi hałasu NC35 (normalna prędkość) lub NC40 (w trybie wstępnie zdefiniowanym).

Kamerą można sterować zdalnie, korzystając z pilota bezprzewodowego (AW-RM50G), który jest dostępny jako akcesorium dodatkowe. Nie ma możliwości bezpośredniego sterowania kamerą za pomocą bezprzewodowego pilota urządzenia do wideokonferencji HD.