• Communication Solutions

Panasonic prezentuje nowe superszybkie drukarki wielofunkcyjne

Panasonic przedstawił nową serię superszybkich drukarek wielofunkcyjnych DP-MB500. W jej skład wchodzą dwa modele DP-MB545 i DP-MB357 przeznaczone zarówno dla dużych, jak również małych i średnich przedsiębiorstw. Urządzenia pozwalają na szybkie i bezpiecznie drukowanie dużej ilości dokumentów przy zachowaniu niskich nakładów finansowych.

Drukarki z serii DP-MB500 zajmują nie więcej miejsca niż standardowy model drukujący w formacie A4. Zapewniają przy tym równie niski koszt użytkowania i szybkość, oferując dodatkowe funkcje, np. możliwość druku w formatach od A6 do A3. Modele pozwalają również na drukowanie laserowe, kopiowanie, skanowanie i faksowanie. Urządzenia są przeznaczane zarówno dla dużych, jak i małych oraz średnich przedsiębiorstw.

Drukarki Panasonic DP-MB500 są podłączone do sieci WiFi, dzięki czemu wszyscy użytkownicy mogą drukować dokumenty bezpośrednio z urządzeń mobilnych zarówno w biurze, jak i z dowolnego miejsca poza nim. Wystarczy, że skorzystają ze specjalnej aplikacji do zdalnego drukowania. Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa wprowadzono funkcje ochrony wydruku za pomocą hasła. W ten sposób drukujący nie będzie narażony na utratę poufnych informacji.

Szybki druk dwustronny, długa żywotność oraz wysoka wydajność materiałów eksploatacyjnych sprawiają, że modele DP-MB500 pozwalają zmniejszyć zużycie papieru oraz tuszu, znacznie ograniczyć codzienne nakłady operacyjne, a także zminimalizować konieczność konserwacji i całkowite koszty użytkowania.

Model DP-MB545 jest w stanie drukować i kopiować do 45 stron na minutę, zaś drukarka DP-MB357 oferuje prędkość 36 stron na minutę - zarówno w druku jednostronnym, jak i w dupleksie. Urządzenia zapewniają wydajność na poziomie 150 000 stron miesięcznie, a jednorazowo ich podajnik mieści aż 1750 arkuszy.

- Zdajemy sobie sprawę, że w każdej działalności biznesowej liczy się szybkość działania, a także elastyczność, bezpieczeństwo i oszczędność. Dlatego też wprowadziliśmy na rynek nowe drukarki MB500 zapewniające najwyższą wydajność przy niskich nakładach finansowych. To bezkompromisowe, najlepsze w swojej klasie urządzenie wielofunkcyjne - mówi Carlos Osuna, Panasonic European Product Manager.