• Communication Solutions

Panasonic podpisuje z Nuvias swoją pierwszą umowę dystrybucyjną na cały region EMEA dotyczącą rozwiązań telefonicznych IP

Firma Nuvias poszerza swoje portfolio na potrzeby niedawno wprowadzonej Unified Communications Practice 

Firma Panasonic Business zdecydowała, że firma Nuvias będzie jej pierwszym dystrybutorem systemów telefonicznych  IP na cały region EMEA. Jest to dowód zaufania wobec niedawno stworzonej praktyki Unified Communications i stanowi uzupełnienie coraz większego portfolio wiodących produktów firmy Nuvias zaprojektowanych jako kompleksowe rozwiązanie w zakresie komunikacji zintegrowanej (UC). 

 

Początkowy etap wdrożenia będzie koncentrował się na rynkach, na których firma Nuvias posiada już mocną pozycję, m.in. w Wielkiej Brytanii, krajach Beneluksu, Niemczech i Francji oraz Europie Południowej i krajach skandynawskich. Firma Nuvias będzie pełnić funkcję wysoce wartościowego dystrybutora pełnej gamy zestawów telefonicznych IP marki Panasonic. Obejmuje to telefony biurkowe oraz jedno- i wielokomórkowe rozwiązania DECT do użycia w środowiskach UC opartych na chmurze, w tym BroadSoft.

"Firma Nuvias, jako dostawca kompleksowych rozwiązań z dziedziny komunikacji zintegrowanej dysponująca umiejętnościami technicznymi i doświadczeniem umożliwiającymi wspieranie usługodawców i resellerów, otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości dystrybucyjne w całym regionie EMEA”, mówi Raphael Studer, Kierownik ds. Klientów Europejskich działu ds. produktów SIP w pionie Panasonic System Communications Europe. „Praktyka Unified Communications Practice firmy Nuvias będzie w stanie powtórzyć sprawdzony i działający model w celu poprawy wyników w zakresie sprzedaży za pośrednictwem istniejących, jak i nowych partnerów dystrybucyjnych”.

 

Steve Harris, EVP Unified Communications firmy Nuvias (i dawny Dyrektor Zarządzający firmy SIPHON Networks) komentuje, „Wspaniale dodać taką markę jak Panasonic do coraz bogatszego portfolio produktów o wysokiej jakości i jeszcze bardziej wzmocnić naszą ofertę w zakresie UC w całym regionie EMEA, zwłaszcza tą związaną z coraz popularniejszym wachlarzem rozwiązań firmy BroadSoft. Podczas gdy dalej koncentrujemy się na poprawie wrażeń klientów, ta umowa dystrybucyjna umożliwia naszym partnerom dystrybucyjnym wybór szerokiej gamy łatwych w obsłudze węzłów końcowych UC. Panasonic oferuje wszystko, czego można by się spodziewać po globalnym usługodawcy z dziedziny rozwiązań komunikacyjnych o ustalonej pozycji. Nie możemy doczekać się rozpoczęcia współpracy”.

 

Panasonic jest jednym z wielu sprzedawców rozwiązań z zakresu UC, który korzysta z coraz szerszych zdolności firmy Nuvias umożliwiających zwiększenie sprzedaży w regionie EMEA. Zaangażowanie firmy Nuvias w rozwój Unified Communications Practice pomoże również aktualnym i potencjalnym partnerom dystrybucyjnym (resellerom/integratorom) w całym regionie EMEA skorzystać z możliwości, jakie niesie za sobą dynamiczny rozwój rynku komunikacji zintegrowanej.

 

O Nuvias Group

Nuvias jest działającym w regionie EMEA, wyspecjalizowanym dystrybutorem redefiniującym międzynarodową, wyspecjalizowaną dystrybucję w sektorze informatycznym. Firma stworzyła platformę pozwalającą na dostarczanie rozwiązań o niezmiennej, wysokiej wartości w całym regionie EMEA. Dzięki temu partnerzy i dystrybutorzy mogą oferować klientom wyjątkowe wsparcie biznesowe i ustanawiać nowe standardy sukcesu dystrybucji.

Grupa obejmuje firmę Wick Hill, wielokrotnie nagradzanego dystrybutora z wartością dodaną specjalizującego się w kwestiach bezpieczeństwa; Zycko, wyspecjalizowanego dystrybutora działającego w regionie EMEA, który skupia się na zaawansowanych sieciach, oraz SIPHON Networks, wielokrotnie nagradzanego integratora oferującego rozwiązania i technologię w zakresie Unified Communications. Wszystkie trzy firmy posiadają doświadczenie w oferowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych opracowanych przez światowej klasy dostawców oraz zapewnianiu rozwoju rynkowego partnerów i klientów. Grupa posiada 21 biur regionalnych w regionie EMEA, które obsługują również inne państwa. Obroty Grupy przekraczają 350 mln USD.